A kevésbé tájékozottak is könnyűszerrel tudnak említeni legalább egy francia süteményt: a macaront. Az apró, színes, mutatós, falatnyi boldogság elkészítéséhez ördögi ügyesség kell, számos írott és íratlan szabály betartását követően kaphatjuk meg a kellően roppanós, minőségi krémmel töltött puszedlit, amely – ha jó példánnyal van dolgunk – igazi kompozíció, minden íz és állag megtalálható benne.
A macaron mellett az elmúlt két-három évben a éclair fánk is megjelent a leghíresebb francia sütik porondján, az égetett tésztából készített hosszúkás süteményt számtalan módon elkészíthetik, a máz és a töltelék mibenléte csak a cukrász fantáziáján múlik. Az égetett tésztás finomságok közül még említésre méltó a rendkívül látványos croquembouche is, amely aprócska fánkokból épített gigászi süteménytorony, amit legtöbb esetben egy vékony karamellfátyol tart össze. Esküvőkön, rendezvényeken előszeretettel dekorálják vele a desszertes asztalt.
Az elegáns és mutatós francia desszertek közé tartozik a mille-feuille, amely nem csak a franciáknál ismert, de meghatározó süteménye a francia kínálatnak. A krémesünkre emlékeztető desszertet számos töltelékkel elkészíthetjük, a lényeg, hogy legalább 4-5 ropogós tésztalap pihenjen a krémeink között. A krémes süteményeknél még meg kell említeni a vajkrémben gazdag karácsonyi süteményüket, a Bûche de Noël-t avagy fatörzstortát, illetve a különféle mousse-okat, amelyeknél a krém maga a főszereplő, sok esetben tészta nélkül kerül felszolgálásra.
A vidéki francia konyhának is megvannak a maga jellegzetes süteményei, ilyen a Tatin nővérek fordított almatortája, a citromok héját és levét tejszínbe oltó tarte au citron, a mi palacsintánkra emlékeztető crêpe és galette, a falatnyi, piskóta vagy a speciális formában készülő madeleine.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.