Legyen szó mediterrán, súlyfigyelő vagy paleolit diétáról, esetleg az időszakos böjt valamelyik fajtájáról, nehéz eldönteni, melyik működik a legjobban. Ám Tim Spector professzor és Dr. Sarah Berry szerint bármelyik fogyókúrás módszer mellett is döntünk, van egy hiba, amit gyakran elkövetünk.
Dr. Berry arra hívta fel a figyelmet, hogy az egyik tanulmány nagyon szépen illusztrálja, mi is történik, ha késő este étkezünk. A felmérés során a kísérleti alanyok egyforma ételeket ettek ugyan, de a csoport fele valamivel korábban vacsorázott, mint a többiek. Ennek az lett az eredménye, hogy azok, akik késő este étkeztek, sokkal éhesebbek voltak másnap reggel, mint a többi résztvevő.
Amennyiben farkaséhesen ébredünk, akkor valószínűleg többet fogunk reggelire enni, mint azt az adott diéta előírja. Emellett a késő esti étkezések egyik gyakori következménye a súlygyarapodás, a másik pedig a cukorbetegség kialakulásának a kockázata.
Ahhoz, hogy ezeket a problémákat megelőzzük, Spector professzor azt javasolja, hogy a kora esti óráktól számítva legalább 12 órán keresztül kerüljük az ételeket, ugyanis a szervezetünknek – főleg az emésztőrendszerünknek – nyugalomra van szüksége a megfelelő regenerálódáshoz.
A szakértők szerint a kora esti étkezés azért is ajánlott, mert ez kedvezően befolyásolja a vércukorszintet, a hormonális egyensúlyt és jó hatással van az alvás minőségére is.
Forrás: Mirror
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.