Az, hogy a táplálkozás hatással van az öregedésre, már régen bizonyított, ezért nem mindegy, hogy milyen ételeket fogyasztunk. Mutatjuk azokat az élelmiszereket, amelyeket rendszeresen fogyasztva lassíthatjuk az öregedés természetes folyamatát.
Az almaecet almasavtartalmának köszönhetően segít feloldani a kalciumos lerakódásokat, és csökkenti az izületi gyulladást. Segít egyensúlyban tartani a savas és a lúgos kémhatást a szervezetben, oxigénnel látja el az agyat, elősegíti az emésztést és erősíti az immunrendszert. Almapektint is találunk benne, egy olyan vízben oldódó diétás rostot, amely a szervezetben hozzákötődik a mérgekhez, és segíti a kiürítésüket, ezzel javítva a bőr tónusát. A pektin csökkenti a koleszterinszintet is, így segít megelőzni a szívbetegségeket.
A búzafű a D-vitamin kivételével mindenféle vitamint tartalmaz. Gazdag még enzimekben, ásványi anyagokban és fehérjékben, így jótékony hatással van az idegrendszertől a keringési rendszeren és a szem egészségén át a bőr rugalmasságáig mindenre. A búzafű megelőzi a fogak romlását és a haj őszülésést. Nagy klorofilltartalma serkenti a vér termelődését. Felveszi a harcot a mérgekkel szervezetben, amelyek kontroll nélkül felgyorsítanák az öregedési folyamatokat.
A méz leginkább energiadús tápanyagként ismert, de sok öregedésgátló tulajdonsága is van. Tartalmaz B6-vitamint, amely jót tesz az agynak és kalciumot, amely erősíti a csontokat. Tartalmaz még növényi tápanyagokat, például propoliszt, amely erősíti az immunrendszert és kávésavat, amely rákmegelőző tulajdonságú. Külsőleg alkalmazva a méz vonzza és megtartja a vizet, így a bőr lágy és rugalmas marad.
A kókuszolaj gazdag közepes szénláncú zsírsavakban, amelyek könnyen oldódnak, és a szénhidrátokhoz hasonlóan remek energiaforrást jelentenek. Az ilyen zsírsavak a kutatások szerint segítik a kalcium, a magnézium és néhány aminosav felszívódását, támogatják a pajzsmirigy helyes működését. A közepes szénláncú zsíravak - különösen a laurinsav - fantasztikusan erősítik az immunrendszert. Serkentik az anyagcserét, jótékonyan hatnak a szívre, segítik a fogyást. E-vitaminban is gazdag a kókuszolaj, így a bőr kötőszöveteit erőssé és rugalmassá varázsolja, és segít megelőzni a ráncok kialakulását.
Az olívaolaj gazdag egyszeresen telítetlen zsírsavakban, amelyeknek rákmegelőző hatást tulajdonítanak. A magas vérnyomást is csökkentik, a cukorbetegség megelőzéséhez is hozzájárulnak. Az olívaolaj zsírsavai meggátolják a koleszterin oxidálódását, így nem engedik azt lerakódni az érfalakra, és megakadályozzák a szívroham kialakulását is. További kutatások szerint az olívaolaj nagy koncentrációban tartalmaz antioxidánsokat, például klorofillt, karotinoidokat és polifenolos összetevőket - amelyek mind nemcsak az öregedési folyamatot gyorsító szabad gyökökkel veszik fel a küzdelmet, hanem megvédik az olíva fontos E-vitamin-tartalmát. A gazdag polifenol-tartalmáról köztudott, hogy gyulladásgátló és alvadásgátló hatású, emellett segít a csontritkulás és az izületi gyulladások megelőzésében is.
(Kiemelt kép: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.