Zsemlegombóc
Babgulyás
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Mákos guba
Körömpörkölt csülökkel
Rakott zöldbab darált hússal
Tojásos nokedli fejes salátával
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Finomfőzelék
Káposztás tészta egyszerűen
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Kapros tökfőzelék virslivel
Csupacsokis brownie
Kínai szezámmagos csirke
Farsangi szalagos fánk
Vadas marha
Epres blondie
Kijevi csirkemell rizibizivel
Tárkonyos csirkeraguleves
Klasszikus stíriai metélt
A táplálkozási szakértő szerint három apró változtatás sokat javíthat az emésztésünkön anélkül, hogy le kellene mondanunk a már megszokott ételeinkről.

A bélrendszer egészsége kulcsfontosságú a szervezet megfelelő működéséhez, hiszen számos egészségügyi probléma – a savas refluxtól az immunhiányos állapotokig – összefüggésbe hozható vele. Katie Murray táplálkozási szakértő három egyszerű tanácsa segíthet az emésztés helyreállításában anélkül, hogy komolyabb étrendváltoztatásra vagy étrend-kiegészítőkre lenne szükség.

kávé
A kávé mellé mindig érdemes egy pohár vizet is inni
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

1. Figyeljünk a kávéfogyasztásra!

Sokan el sem tudják képzelni a reggelt egy csésze kávé nélkül, azonban a koffein túlzott fogyasztása negatívan befolyásolhatja az emésztést. Katie arra hívta fel a figyelmet, hogy mivel a kávé enyhe vízhajtó hatással rendelkezik, ezért kiemelten fontos, hogy minden csésze mellé elegendő folyadékot igyunk – a megfelelő folyadékbevitel egyébként is elengedhetetlen az egészséges bélműködéshez. Ő maga mindig egy nagy pohár vizet fogyaszt az első kávéja mellé, hogy ellensúlyozza a dehidratáló hatást.
Emellett azt javasolja, hogy ha valaki érzékeny a koffeinre, érdemes kipróbálnia a koffeinmentes változatot, ugyanis ez is csökkentheti az emésztési problémákat. Az időzítés is fontos: a savas reflux megelőzése érdekében ajánlott a kávét étkezés után fogyasztani, nem pedig éhgyomorra – írja a Mirror.

2. Alaposan rágjuk meg az ételt!

Nemcsak az számít, hogy mit eszünk, hanem az is, hogyan tesszük ezt. Katie kiemeli, hogy az alapos rágás fontos szerepet játszik az emésztésben. Ha túl gyorsan eszünk, akkor a szervezetüknek nehezebben bontja le az ételeket, ami puffadáshoz, gyomorégéshez vagy egyéb emésztési zavarokhoz vezethet.
A megfelelő rágás segíti a tápanyagok felszívódását és megkönnyíti a gyomor munkáját. Ezért érdemes tudatosan lassítani az étkezéseket, és minden falatot alaposan megrágni, mielőtt lenyeljük.

nő eszik
A jobb emésztés érdekében, minden falatot alaposan rágjunk meg
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

3. Sétáljunk egyet!

A táplálkozási szakértő hangsúlyozta az étkezés utáni rövid séta fontosságát, kiemelve annak jótékony egészségügyi hatásait. Hozzátette: 

Az evés utáni séta segít egyensúlyban tartani a vércukorszintet, emellett serkenti az emésztést, és enyhíti azt a teltség érzetet, amely egy kiadós étkezés után gyakran jelentkezik.

Kis változtatások, nagy eredmények

Katie Murray úgy véli, az emésztés javítása nem feltétlenül igényel drasztikus életmódbeli változtatásokat. Nem olyan nagy dolog lemondani egy csésze kávéról, alaposabban megrágni az ételt vagy egyet sétálni a nagyobb étkezések után – ezeket bárki könnyen beépítheti a mindennapjaiba. Ha odafigyelünk ezekre az apró dolgokra, akkor hosszú távon jelentősen javíthatunk a bélrendszerünk egészségi állapotán, valamint a közérzetünkön is.

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.