Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
15 perces banános palacsinta recept
15 perces banános palacsinta
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen recept
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Lencsegolyók sütőtökpürével recept
Lencsegolyók sütőtökpürével
Pincepörkölt csülökből és lapockából recept
Pincepörkölt csülökből és lapockából
Puncstorta  recept
Puncstorta
Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
Ha unod már, hogy minden reggeled rohanással, kapkodással telik, nincs időd reggelizni, és a kávét is még kócosan, de már munkába menet öntöd magadba, akkor ez az 5 szokás neked is segíthet.

Biztosan te is ismersz olyan embereket, akik, bármilyen váratlan helyzet adódik, mindig tudják, mit kell tenni. Egyszerűen nem lehet kizökkenteni őket, fókuszáltak, céltudatosak, boldogok és sikeresek. Lehet, hogy őket is a következő a szokások segítik a mindennapokban.

A sikeres emberek rutinja voltaképpen egyszerű szokásokból áll, bárki elsajátíthatja őket (Fotó: Shutterstock)
A sikeres emberek rutinja voltaképpen egyszerű szokásokból áll, bárki elsajátíthatja őket (Fotó: Shutterstock)

Hagyd az ébresztőórát

A reggeli éles hangra ébredés feszültséget okozhat, így már kora reggeltől készültségbe helyezzük a testünket, ami stresszhormont fog termelni. Ez az egész napunkra hatással lehet. Az ébresztőóra elhagyása persze nem azt jelenti, hogy aludj, amíg csak akarsz. Sokkal inkább arra utal, hogy hagytakozz a belső órádra, a szervezeted tudja, amikor kellően kipihente magát, és egy idő után beáll egy rendszeres időpontra, amikor fel fogsz ébredni. Ehhez persze az kell, hogy előző este időben feküdj le, legyen meg a 8 óra alvás.

Ne a kávé legyen az első

Ébredés után a szervezetünknek a legkevésbé sincs szüksége kávéra. Egyrészt az éjszakai órákban nem jutott folyadékhoz, ezért egy pohár víz sokkal jobban hidratálja, mint a vízelvonó koffein. Az emésztés és az anyagcsere szempontjából is kedvezőbb, ha vízzel indítjuk a napot. Másrészt a reggeli órákban magas a szervezet kortizolszintje (az éberségért felelős stresszhormon), így a korai kávé tulajdonképpen nem is tudja kifejteni hatását. Harmadrészt pedig a vércukorszintünk is egyenletesebb marad, ha a kávé előtt elfogyasztunk egy tápanyagdús reggelit.

Az ébredés után elfogyasztott kávé nem sokat lendít az energiaszintünkön (Fotó: Shutterstock)
Az ébredés után elfogyasztott kávé nem sokat lendít az energiaszintünkön (Fotó: Shutterstock)

Mozogj!

Ébredés után, mielőtt nekilátnál a napi teendőknek, szánj egy kis időt magadra, és mozgasd át a testedet. Az éjjel nyugalmi állapotban, mozdulatlanul heverő izmaid és az ízületek is meghálálják majd ezt a gondoskodást, arról nem beszélve, hogy jobb formába hozhatod magad, és sokkal energikusabb, vidámabb, a megpróbáltatásokkal szemben pedig ellenállóbb leszel a nap folyamán.

Készülj fel előre!

Ez voltaképpen nem is annyira reggeli rutin, inkább előző esti. Lefekvés előtt gondold át, milyen feladatok várnak rád a következő napon. Tervezd el, hogy mik azok a célok, tervek, amiket másnap meg szeretnél valósítani. Nyugodtan felállíthatsz egy sorrendet is ezek között, sőt, konkrét időbeosztást is készíthetsz. Ezzel lezárod a napi teendőket, így foglalkozhatsz magaddal, a pároddal, a gyerekekkel. További előnye, hogy nem indul ámokfutással a reggel: összeszedett leszel, mert tudod, mit hogyan terveztél el.

A hálanapló (angolul: gratitude journal) vezetése fontos lépés a mentális jóllét eléréséhez (Fotó: Shutterstock)
A hálanapló (angolul: gratitude journal) vezetése fontos lépés a mentális jóllét eléréséhez (Fotó: Shutterstock)

Adj hálát!
 

Voltaképpen ez végezhető este és reggel is. Gondold végig, milyen szerencsés vagy azért, hogy ezt a napot is megélheted. Adj hálát az életedért és a szeretteidért. Vedd számba azokat a dolgokat, amik pozitív energiával töltenek fel, hogy akár mondd is ki hangosan: „Köszönöm!”. A gondolataidat akár le is jegyezheted egy hálanaplóba.

(Forrás)

Borítókép: Shutterstock

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.