A nyáron fellépő betegségek, megfázások jelentős részét okozzák a túlzott mértékben használt, vagy épp egész éjjel bekapcsolva hagyott ventilátorok.
A ventilátor lapátjain sok baktérium megtelepedhet, emellett az álló levegőben is felkavarja a port, így, ha egész éjjel be van kapcsolva, reggelre könnyen torokgyulladással, torokfájdalommal ébredhetünk. Ráadásul, működő ventilátor mellett több por jut be a légutainkba, mint ventilátor nélkül, ami az allergiások számára kész rémálom.
Ha már fennálló izomfájdalmaink vannak – helytelen testtartás miatt az ülő munka során – mindenképp ügyeljünk arra, hogy éjszakára kapcsoljuk ki a ventilátort. A közvetlen ránk irányított hűvös levegő hatására a bőr és a szövetek is lehűlnek, aminek hatására az izmok túlfeszülhetnek, így romlik a vérellátása az adott területnek, gyulladás alakulhat ki és a fájdalom fokozódhat.
A bőrünk is megsínyli, ha megy a ventilátor egész éjszaka, hiszen a légáramlás elvonja környezetünkből a párát. A száj kicseperedése mellett bőrpírt, kellemetlen bőrfeszülést, szemgyulladást okozhat, de fokozhatja a meglévő légúti panaszokat is.
A huzamosabb ideig a mellkasunk felé irányított ventilátor megfázást, de akár még mellhártya- vagy tüdőgyulladás is okozhat. Figyeljünk rá, hogy ne állítsuk túl magas fokozatra, és lehetőleg ne a testünk egyetlen pontjára fújja a levegőt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.