Aszalt paradicsom már nálunk is szinte mindenhol kapható száraz vagy olajban eltett változatban. Ez a mediterrán finomság számtalan módon felhasználható: feldobhatunk vele leveseket, nagyon finom salátákban, a kelt tésztákat is jól kiegészíti, süthetjük apró darabokra vágva kenyerekbe, bucikba, tehetjük grissinibe, mehet belőle a focaccia tetejére, de szendvicsekben, vagy pizzán is finom.
Elkészíteni roppant egyszerű, hiszen a felezett koktélparadicsomokat egy tálba tesszük, sózzuk-borsozzuk, hozzáadjuk a fokhagymát, majd az ízlés szerinti fűszereket, gazdagon meglocsoljuk olívaolajjal, összeforgatjuk, sütőpapírral bélelt tepsibe terítjük, és alacsony hőfokon (kb. 120 fok) 2-3 órán át sütjük a sütőben. Ám van egy apróság, amire a nem figyelünk az egész munkánk pocsékba megy, és aszalt paradicsom helyett, paradicsomszószt kapunk végeredményül.
"Nagyon-nagyon kell ügyelnünk arra, hogy a paradicsomok a vágott felületükkel felfelé nézzenek, ugyanis, ha átfordulnak, mint a katicabogár, akkor akármennyi időt is töltenek el a 120 fokos sütőben, soha nem "töpped" meg, ellenben a vékony héj alatt paradicsomszósz képződik" - mondja Széll a Duna TV Főmenü című gasztroműsorának Útravaló című adásában.
Itt tudod megnézni az olasz kenyérsaláta receptjét, amelynek első lépéseként Széll Tamás elkészíti a házi aszalt paradicsomot!
Ha napon tervezzük megszárítani a paradicsomokat, érdemes figyelni az időjárás-jelentést, mert 1 hét biztosan kell hozzá, de ha nagyobb paradicsomokkal van dolgunk, akár 2 hetet is kitesz, mire teljesen kiszáradnak. Éjszakára be kell vinni őket és bár a bogarak elvileg nincsenek odáig a besózott paradicsomért, érdemes egy hálóval lefedni őket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.