A bolognai szósz receptje pont olyan, mint a legtöbb tradícionális recepté, amelynek eredete a múlt homályába vész. Egy biztos, a hagyományos receptben van passzírozott paradicsom, darált hús, fehér bor, tej és különböző fűszerek. Egy ilyen egyszerű mártásban minden egyes íz fontos szerepet játszik, így az, hogy miből és mennyit raknunk bele, a komplett ízélmény megváltoztatja. Ha extrém jó bolognaira vágysz, van egy tuti tippünk: lépj át a hagyományos rozmaring-kakukkfű-bazsalikom triumvirátusán, és nyúlj a fahéj után! Igen, tény, hogy a fahéj nem a leggyakoribb kiegészítője a bolognai mártásnak, de hidd el nem fogod megbánni!
A melengető, enyhén édes, picit csípős ízvilága a fahéjat sokkal izgalmasabb fűszerré teszi, mint gondolnánk: a gazdag húsételekhez ép púgy remekül illik, mint almás pitébe vagy forró csokoládéba szórva, ami garantáltan fantasztikus kísérője a bolognai szósz gazdag ízvilágának.
Használhatsz fahéjrudakat - 50 dkg darált húshoz egy fél rúd elegendő -, mivel a mártás főzési ideje jellemzően hosszú, és ennyi idő alatt tökéletesen kiázik belőle az aroma. Ha csak őrölt fahéjad van, az is tökéletesen megteszi, de a mennyiségre figyelj: 1/4 teáskanálnyinál többet ne adj a fenti mennyiséghez!
És, mivel ahány ház, annyi bolognai, most mi is iderakjuk a saját autentikus receptünket, amit bizony nem spagettivel, hanem úgy, ahogy Olaszországban szokás, házi szélesmetélttel, azaz tagliatellével szervíroztunk!
A szószhoz:
A tagliatelle tésztához:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.