Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Minestrone recept
Minestrone
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Mákos guba  recept
Mákos guba
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a csirke igazi jolly joker alapanyag, hiszen rengetegféleképpen elkészíthető, ráadásul általában gyors és pofonegyszerű receptek fő hozzávalója. Egyetlen hátránya, hogy könnyen kiszáradhat, kivéve, ha gondoskodunk róla, hogy ez ne történjen meg. Mégpedig egy extra hozzávalóval, amitől garantáltan mindig szaftos és omlós lesz a a csirke.

A csirkemell az egyik legjobb sovány fehérjeforrás, ráadásul vitaminokban és ásványi anyagokban is gazdag, sőt ómega-3 és ómega-6 zsírsavakat is bőségesen tartalmaz. A csirkemell és a csirkecomb is felhasználható a bőre nélkül, és annak eltávolításával a húsban található zsírmennyiség igen nagy részétől meg is szabadulunk. Ez egyrészt tökéletessé teszi, hogy a diétás étrendbe is beillesszük, másrészt viszont zsír hiányában könnyen kiszáradhat, ha nem járunk el körültekintően a sütés-főzés során. Szerencsére vannak olyan alapanyagok, amelyek remekül helyettesítik a zsír „szaftosító funkcióját”. El is áruljuk, melyik az az egy, amitől mindig garantált a siker. 

mézes-mustáros csirke
A mézes-mustáros csirke első osztályú fogás, olvass tovább, és mutatjuk a receptet! 
FOTÓ: MINDMEGETTE

Melyik a jó csirke?

Ahhoz, hogy ízletes, szaftos és omlós sültet tudjunk feltálalni, érdemes jó minőségű hússal dolgozni, tehát már vásárlásnál résen lenni, és figyelni a termékeket. Intő jel például, ha a csirkemell felszíne ráncosodni kezd, ez a darab feltehetően már néhány napja a húspultban állhat. A friss húst két-három napon belül, a fagyasztott csirkét pedig kb. fél éven belül érdemes elfogyasztani. A csirkehús színe is árulkodó lehet: keressük a halvány rózsaszín példányokat, vagy a sötétebb, sárgás külsejű darabokat, amelyek nagy valószínűséggel szabadon tartott csirkéből származnak. 

Extra hozzávalók a csirkemellhez

A semleges ízű alapanyag jól variálható: süthetjük, ránthatjuk, de leves vagy pörkölt, sőt, saláta is készíthető belőle. A fűszerek variálásával sosem válik unalmassá, és a hús állagának is jót tesz, ha valamiben pácolódik egy rövid ideig. Egy savas hatású alapanyag pedig tökéletes választás erre, mert hozzájárul a hús puhaságához, a nedvesség megtartásához, így garantáltan nem szárad ki sütéskor. Az egyik legjobb húspuhító ízesítő hozzávaló a mustár, mert nemcsak szaftossá és omlóssá teszi a csirkét, de varázslatos extra ízt is ad a húsnak. Gondoljunk csak a mézes-mustáros csirkére, amelyben a mustár mellett a méz is savas kémhatású, vagyis duplán hatnak a húsra, ami mennyei lesz a két extra alapanyagtól. 

De hasonlóan jól működik még a citrom, sőt, fűszeres-olívaolajos pácban is pihentethetjük a csirkét, hogy különlegesen finom fogást kapjunk végeredményül. 

További tippek a tökéletes csirke elkészítéséhez

  1. Elkészítés előtt alaposan mosd meg, majd töröld szárazra a csirkehúst, hogy a fűszerek könnyebben át tudják járni! A csirkehúst mindig teljesen főzd meg vagy süsd át, mert a nyers hústól megbetegedhetsz.
  2. A szelet húsok – különösen igaz ez a csirkemellre – nagyon hamar átsülnek, és azután még hamarabb kiszáradnak, így ezeket nem szabad sokáig hőkezelni. Omlósabbak lesznek a hússzeletek, ha elkészítés előtt 1 órára sós vízbe áztatod őket.
  3. A rántott csirke akkor lesz igazán ropogós, ha sütés előtt a bepanírozott húst egy órára berakod a hűtőbe.
  4. Ha egészben sütöd a csirkét, a sütés első felére érdemes alufóliába csomagolni a kiálló szárny- és combvégeket, hogy ne égjenek meg.
  5. Sütés közben nem szárad ki a hús, ha a szaftjával locsolgatod. Ha pedig a sütés vége előtt megkened a bőrét egy kis sörrel vagy mézzel, akkor igazán ropogós lesz.
  6. Sütés után érdemes a csirkét alufóliába csomagolva 15 percig pihentetni, hogy az értékes nedvek a húsban maradjanak.

És ha már szóba került, íme az isteni mézes-mustáros csirke elkészítése, a pontos receptet pedig itt találod

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.