Sokak kedvence az eper, és a (sajnos) rövid ideig tartó szezonban igyekszünk minél többet fogyasztani belőle. Ám előfordul, hogy nagyobb mennyiséget vásárolunk, mint amennyit egy ültő helyünkben el is fogyasztunk. Ilyenkor jól átgondolt tárolási tervre van szükség, mert igen kényes, gyorsan romló gyümölcsről van szó. Összegyűjtöttünk néhány praktikát, amiket betartva sokáig élvezhetjük az édes és zamatos epret.
Legelső lépésként jól nézzük meg, milyen eperszemeket teszünk a kosarunkba. Akár boltban, akár szedd magad kertészetben vesszük meg az epret, törekedjünk arra, hogy ép szemeket válasszunk, a már sérült gyümölcs ugyanis sokkal hamarabb romlik.
Bár jól megtanultuk, hogy mosatlan gyümölcsöt nem szabad enni, az is fontos, hogy ne mossuk meg az összes epret azonnal. Egyszerre csak annyi szemet tisztítsunk meg, amennyit megeszünk vagy felhasználunk a süteménybe. A többit tegyük a hűtőbe, és ne is érje őket víz.
A puha eperszemek könnyen sérülnek, megnyomódnak, és az összetört, ütődött gyümölcsök sokkal könnyebben megromlanak. Ezért ha tehetjük, ne pakoljuk egymásra az epreket, és egymás mellé se rakjuk őket túl szorosan. Ha mégis muszáj sok-sok epret együtt tárolnunk, akkor a sorok közé tegyünk papírtörlőt, ami magába szívja a nedvességet, így az eperszemek nem poshadnak meg.
Hogyha sok eper marad felhasználatlanul, és már nincs ötletünk, mit kezdjünk vele, le is fagyaszthatjuk. Felengedés után, igaz, már nem lesz olyan az állaga, mint frissen, de így is használhatjuk turmixban, vagy készíthetünk hűsítő eperkrémlevest belőlük.
Ha érdekel, hogyan kell almaecetes vízzel átmosni az epret, a ripost.hu cikkében elolvashatod.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.