Vadas marha
Klasszikus kuglóf
Rakott zöldbab darált hússal
Kapros tökfőzelék virslivel
Dödölle - az eredeti recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Kínai szezámmagos csirke
Csupacsokis brownie
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Klasszikus grízgaluska leves
Káposztás tészta egyszerűen
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Finomfőzelék
Körömpörkölt csülökkel
Krémes spenótfőzelék
Klasszikus stíriai metélt
Hagymás rostélyos
Kijevi csirkemell rizibizivel
Praktikus

Ezzel a százforintos praktikával többé nem lesz büdös a szemetes

Szemetes kuka tisztítás /Fotó: Shutterstock
Ha büdös a kuka, a konyhában sosem lesz kellemes illat. Mivel folyamatosan újratermeljük a szemetet, szinte elkerülhetetlen, hogy a kuka bekoszolódjon, ám van egy rendkívül egyszerű és olcsó trükk, amivel szagtalaníthatjuk a konyhai szemetest.

A tisztaság fél egészség, és ez a mondás egyike azoknak, melyeknek valóban van igazságtartalma. Ha ugyanis piszkos a lakás, akkor a levegőben is több lesz a baktérium, így pedig könnyebb elkapni a betegségeket. Ha pedig a kukából árad kellemetlen szag, akkor rosszul is érezzük magunkat a lakásunkban, kiváltképp a konyhában.

A büdös kuka képes elrontani a konyha levegőjét /Fotó: Shutterstock
A büdös kuka képes elrontani a konyha levegőjét /Fotó: Shutterstock

Hogyan tisztítsuk megfelelően a konyhai szemetest?

Ha valaki lakásban él, akkor nem igazán van lehetősége komposztálni, így az ételmaradékok teljes egészében a kukában végzik, a nyers hússal, tojáshéjjal és minden olyan szeméttel együtt, melyek nem gyűjthetőek szelektíven. Hiába használunk szemeteszsákot, elég egy éles tárgy és a vékony anyag kiszakad, a zsák tartalma pedig beszennyezi a kukát. Ilyenkor haladéktalanul ki kell mosni, de a szemetest érdemes ezenfelül is rendszeresen tisztítani.

A kukát érdemes rendszeresen kimosni /Fotó: Shutterstock
A kukát érdemes rendszeresen kimosni /Fotó: Shutterstock

A kukát ajánlatos egy-két havonta teljesen kimosni. Ha tudjuk, vigyük ki a ház elé, de ha ez nem megoldható, tegyük bele a kádba (amit a végén alaposan súroljunk ki). Töltsük fel a kukát néhány centi magasan meleg vízzel, adjunk hozzá mosogatószert, habosítsuk fel és hagyjuk állni pár percig. Ezután fogjunk egy kefét vagy egy leselejtezni kívánt mosogatószivacsot és alaposan mossuk át a kuka belsejét és külsejét. Öblítsük ki és hagyjuk teljesen megszáradni. A napfény segíthet minden baktériumot elpusztítani.

A zsák alá tett papír és szódabikarbóna képes felfogni a szagokat /Fotó: Shutterstock
A zsák alá tett papír és szódabikarbóna képes felfogni a szagokat /Fotó: Shutterstock

Használjunk százforintos szagtalanítót

Annak érdekében, hogy hosszan megőrizzük a szemetes szagmentességét, tegyünk a kuka aljára régi újságpapírt, szórólapot vagy levélszemetet, majd szórjunk a papírra vékony rétegben szódabikarbónát. Ezután tegyük bele a szemeteszsákot – írja a Huffington Post. A papír és a szódabikarbóna felfogja az esetleg kiszakadó zacskóból kicsepegő szemetet, és ha kiürítjük a kukát, akkor elég csak egyszerűen kivenni a papírbélést és beledobni a zsákba.

Borítókép: Shutterstock

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.