A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
Kijevi csirkemell rizibizivel  recept
Kijevi csirkemell rizibizivel
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Ünnepi francia pirítós recept
Ünnepi francia pirítós
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw) recept
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw)
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Praktikus

A 8 legfontosabb feladat a kertben, hogy a növények virágba boruljanak tavasszal

Ahogy a tavasz közeledik, a természet is életre kel, és ezzel együtt a teendők is felhalmozódnak szeretett kertünkben. Mielőtt belevágnánk a nagyobb munkákba, érdemes felkészíteni a kertet ezekre a feladatokra.

Íme Sipos József növényorvos tanácsai a Ripost.hu-tól!

Kezdődhet a metszés!

Ahogy elmúlnak a súlyosabb fagyok, érdemes elkezdeni a bogyós cserjék – például a ribizli és az egres – metszését, majd áttérni a gyümölcsfákra. Elsősorban a hidegre kevésbé érzékeny almafélékkel foglalkozunk ilyenkor, mint például az alma, a körte és a birsalma. A korai tavasszal nyíló díszfűveket, például a pampafüvet is most kell megmetszenünk, míg a díszkertben sor kerülhet az orgona, a lilaakác és a hortenzia metszésére is.

Öntözni tudni kell!

Ne feledkezzünk meg arról, hogy meg kell öntözni az örökzöld cserjéket és bokrokat. Ahogy egyre melegebb az idő, és hosszabb ideig süt a nap, növényeink vizet veszítenek, ezért fontos, hogy elkerüljük a kiszáradásukat az átmeneti időszakban. Ügyeljünk arra, hogy ne vigyük túlzásba az öntözést, mert a pangó víz gyökérrothadáshoz vezethet.

Le a kártevőkkel!

A kártevők elleni védekezéshez használjuk a lemosó permetezést. Ez a módszer segít az áttelelő levéltetvek, pajzstetvek, atkák tojásainak és a leveleken, gyümölcsmúmiákon áttelelő kórokozó gombák spóráinak elpusztításában. Fontos, hogy a permetlé bőséges, és a permetezés áztatásszerű legyen, mert csak így tudunk minden szükséges felületet befedni. Ne feledkezzünk el a kéregkaparásról sem, mivel sok kártevő a kéreg alatt telel át.

Tápanyagot a földnek!

Lássuk el a talajt tápanyagokkal: ássunk istállótrágyát vagy érett komposztot a fák tövébe, ezzel megőrizve a talaj termékenységét és segítve a hasznos anyagok termelését. Ne feledjük, hogy tavasszal a virágos- és a zöldségeskertnek van a leginkább szüksége tápanyagra, ezért elsősorban erre fordítsunk időt.

Levegőt a gyepnek!

Nem árt foglalkozni a gyeppel sem, hiszen a tél nem kedvez a fűféléknek: nem kapnak elég fényt, és a sok csapadék miatt terjedni kezd a moha és a gomba. Erre a célra ideális lehet a gyepszellőztető gereblye, amely segítségével levegőhöz juttathatjuk a gyepet, ezzel segítve az ébredését. Így biztosan gyönyörű zöld pázsittal örvendeztet meg minket tavasszal az udvarunk.

tulipán, jácint, nárisz

Ne feledkezzünk meg a virágoskertről sem: tisztítsuk meg az ágyásokat az elszáradt növényrészektől és a tél során ráhullott levelektől, gallyaktól, majd komposztáljuk ezeket. Ne feledjük, hogy február végén, március elején is ültethetünk nárciszt, jácintot és tulipánhagymákat. Az ültetéskor vegyünk fel kesztyűt, mivel a jácint hagymája mérgező. Az ideális ültetési mélység kb. 10-15 cm, az ültetési távolság 15 cm legyen.

Irány a veteményes!

Ha már nagyon várjuk a tavaszt, és elmúlt a nagy hideg, akkor megkezdhetjük a veteményezést is. Elsősorban olyan növényeket ültethetünk, amelyek jól bírják az átmeneti talajmenti fagyokat, és a csírázáshoz nem szükséges a magas hőmérséklet. Ilyen korai zöldség például a sárgarépa, vöröshagyma, spenót, zeller, petrezselyem, mák, zöldborsó, fejes saláta, hónapos retek, lóbab, feketegyökér, torma.

Palántákat az ablakba!

Február végén már nekiláthatunk a palántanevelésnek is. Ha tavasszal karalábét, kelkáposztát, karfiolt, padlizsánt, brokkolit, paradicsomot vagy csili paprikát szeretnénk a kertünkben, ezeket már a szobában elkezdhetjük nevelni egy cserépben. Körülbelül öt-hat hét múlva, amikor már elérték a megfelelő kort, kiültethetjük a kertbe.

Ha a vetőmagokkal és az ületetéssel kapcsolatban olvasnál még hasznos tanácsokat - irány a Ripost.hu!

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.