Mézes-mustáros csirkemell
Krémes spenótfőzelék
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Mákos guba
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Körömpörkölt csülökkel
Káposztás tészta egyszerűen
Tojásos nokedli fejes salátával
Dödölle - az eredeti recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Kapros tökfőzelék virslivel
Klasszikus grízgaluska leves
Babgulyás
Dubarry-csirkemell
Kínai szezámmagos csirke
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Epres blondie
Kijevi csirkemell rizibizivel
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Praktikus

Nem mindegy, milyen színű a mosogatószivacs – mutatjuk, melyiket mikor használd!

Napjainkban, amikor már a legtöbb háztartásban kiemelt figyelmet fordítunk a környezetvédelemre, és próbálunk kíméletes módszereket alkalmazni a takarítás során, a megfelelő mosogatószivacs kiválasztása is fontossá válik. Meglepődtél? Máris eláruljuk, miért!

Sokan nem is sejtik, hogy még egy olyan hétköznapi dolognak is, mint a mosogatószivacs, lehetnek olyan sajátosságai, amelyekkel nem árt tisztában lenni. A mosogatószivacsok színe például sok mindent elárul, hiszen ezek nem véletlenszerűek.

Mosogatószivacsot ne az alapján válassz, hogy melyik tetszik, hanem azt gondold végig, mire fogod használni / Fotó: Shutterstock
Mosogatószivacsot ne az alapján válassz, hogy melyik tetszik, hanem azt gondold végig, mire fogod használni / Fotó: Shutterstock

A tisztítás, takarítás nem is olyan kicsi univerzumában természetesen a mosogatószivacsok is előkelő helyet foglalnak el. A színük, ahogy említettük már, nem mindegy, hiszen minden szín csiszolórétege más és más. Így könnyen kiválaszthatod, hogy az adott feladathoz, felülethez melyik szivacs a legalkalmasabb, melyikkel tisztíthatsz hatékonyan anélkül, hogy megsértenéd a tisztítandó felületet.

  • Sárga szivacs

Ez a leglágyabb felületű, így ideális a kényes üvegáruk és porcelánok mosogatásához, amelyek könnyen megkarcolódhatnak.

  • Kék szivacs

Ez a szín azt jelzi, hogy a szivacs még mindig elég gyengéd ahhoz, hogy ne tegyen kárt az üvegben és a finomabb felületekben, de a könnyű szennyeződéseket is hatékonyan eltávolítja.

  • Piros, narancssárga, rózsaszín szivacsok

Ezek a színek közepes csiszolóhatású szivacsokat jelölnek. Ezek a legelterjedtebbek, sokoldalúan használhatók, beleértve az edényeken lévő makacsabb foltok eltávolítását is, hiszen erősek, de még mindig nem karcolnak.

  • Zöld szivacs

A legkeményebb, legerősebb dörzsfelületű szivacsokat jelöli, amelyeket az odaégett és rászáradt ételmaradékok eltávolítására terveztek. Ezeket a szivacsokat óvatosan kell használni, különösen az érzékeny felületeken.

(Borítókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.