Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
Avokádókrém recept
Avokádókrém
15 perces banános palacsinta recept
15 perces banános palacsinta
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Csikós tokány recept
Csikós tokány
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus kuglóf recept
Klasszikus kuglóf
Birsalmabefőtt recept
Birsalmabefőtt
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Mákos guba  recept
Mákos guba
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Praktikus

Mikulásvirág: ezt a hibát ne kövesd el a növény gondozásánál!

Bár a mikulásvirágról nem lehet azt állítani, hogy pofonegyszerű a gondozása, azonban, ha néhány tanácsot megfogadunk, akkor hosszú ideig gyönyörű és egészséges marad a karácsonyi időszak legnépszerűbb növénye.

Mivel a mikulásvirág trópusi növény, ezért teljesen érthető, hogy nem kedveli a hideg időjárást. Éppen ezért nem szabad olyan helyiségbe tenni, ahol 12 fok alatti a hőmérséklet, illetve a huzatra is figyelni kell, mert, ha megfázik a mikulásvirág, akkor rövid időn belül elhullajtja a leveleit – hívták fel a figyelmet a Stars for Europe szakértői.

Mikulásvirág
A kisebb növényt gyakrabban kell öntözni, mert hamarabb kiszárad
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Ez a gondozási hiba fordul elő a leggyakrabban

A szakértők szerint a mikulásvirág gondozásánál az egyik leggyakoribb hiba az, hogy túlzásba visszük az öntözést. Érdemes tudni, hogy az enyhe szárazságot sokkal jobban viseli, mint a túlöntözést. Ha azt látjuk, hogy már száraz a földje – ez a felső 2-3 centiméteres rétegre vonatkozik –, akkor érdemes meglocsolni. Az öntözővíz mennyisége természetesen függ a helyiség hőmérsékletétől, a páratartalomtól és a cserép méretétől is – írja a Balkonlada.

Fontos, hogy az öntözéshez szoba-hőmérsékletű, lágy vizet vagy langyos esővizet használjunk. A növényt locsolhatjuk felülről, alulról, de merítéssel is öntözhetjük. Ez utóbbi esetén a mikulásvirág hosszabb ideig bírja locsolás nélkül. Arra azonban figyeljünk, hogy merítés után negyed órával öntsük le a felesleges vizet a csepegtetőtálcáról. 

Itt szeret a legjobban

Igaz, hogy a mikulásvirág trópusi növény, a túlzott forróságot mégsem kedveli, ezért ne tegyük fűtőtest közelébe. Az a legjobb, ha 18-20 fok közötti hőmérséklet van az adott helyiségben. Fontos tudni, hogy minél melegebb helyre rakjuk, annál több vizet igényel majd.

Erre figyeljünk, ha mikulásvirágot vásárolunk!

Mielőtt mikulásvirágot vennénk, vizsgáljuk meg alaposan: ne csak a jól látható felületeket, hanem a levelek hátoldalát is nézzük át. Ha száraznak, esetleg sárgulónak látjuk a leveleket, akkor ne vásároljuk meg! A kiválasztott növényt hazafelé csomagoljuk be, mert a kinti hidegben könnyen megfázhat. 

 

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.