Az elmúlt napokban tomboló viharok jelentős károkat okoztak országszerte. Ha azonban előrelátó vagy, akkor megelőzheted, hogy a szélsőséges időjárás miatt nagyobb anyagi veszteség érjen.
„Első lépésként nézd meg a lakásbiztosításodat, hogy az ingatlanod milyen értékkel szerepel benne, és pontosan milyen károkra nyújt fedezetet. Például védi-e a teraszodon, kertedben található vagyontárgyakat, vagy bele vannak-e fogalmazva a villámok okozta elsődleges és másodlagos károk? Ez utóbbiak közé tartozik, ha a villámcsapás túlfeszültséget okoz az ingatlan áramhálózatában, tönkretéve a gépeket” – hívta fel a figyelmet Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója.
Mit tegyél a károk megelőzése érdekében?
Ellenőrizd az ablakokat: Zárd be az ablakokat, mielőtt elmész otthonról, hogy elkerüld a huzat és az eső okozta károkat!
Villámcsapás elleni védelem: Használj túlfeszültségvédelmi eszközöket, és húzd ki az elektromos berendezéseket, ha elutazol!
Kerti bútorok: Vigyél be minden kerti bútort, ha nem vagy otthon, a kerti grillt, jacuzzit érdemes letakarva tartani!
Fák és tető állapota: Vágd le a meggyengült ágakat, és időszakosan ellenőrizd a tetődet!
Időjárás-előrejelzés: Különösen tavasszal és nyáron figyeld az időjárás-előrejelzéseket, hogy felkészülj a viharokra!
Áramszünetre való felkészülés: Legyen könnyen elérhető helyen működőképes elemlámpa!
Erre figyelj, ha társasházban laksz!
Ha társasházban laksz, figyelj arra, hogy a társasház biztosítása nem mindig térít minden kárt, ami az egyes lakásokat érheti. Besnyő Márton szerint sokan kötnek saját lakásukra is külön biztosítást, hogy viharra, felhőszakadásra, jégverésre, villámcsapásra vagy villámárvízre is biztosítva legyenek.
Kármentesítés vihar után
Fák vizsgálata: A felázott talaj miatt a fák kidőlhetnek. Ha azt látod, hogy a fatörzse instabillá vált, akkor hívj favizsgáló szakembert, illetve érdemes megkarózni a fákat!
Árvíz utáni kármentesítés: Viselj zárt ruházatot, gumicsizmát és gumikesztyűt, hiszen az árvíz beszennyezhette a talajt, bármilyen nyílt sebed könnyen elfertőződhet. Semmiképp ne papucsban, szandálban menj ki a kertbe!
Növények tisztítása tiszta vízzel: Árvizet követően le kell mosni a növényeket, ugyanis a sár tönkreteheti őket, illetve a termés fertőzővé válhat.
Talaj tisztítása: Árvíz után öntözni? Igen. A talaj átmosatását tiszta vízzel végezd el, hogy eltávolítsd a talajon felhalmozódott esetleges klórt.
Ideiglenes árkok ásása: Amennyiben szükséges, áss árkokat a növénysorok között a víz elvezetése érdekében!
Gyep: Amint a talaj elég száraz, hogy ne süllyedj el a füvön, járd át a gyepfelületet vasvillával vagy gyepszellőztető papuccsal, hogy a felesleges víz könnyebben elfolyjon!
A fenti lépésekkel nemcsak az értékeidet, hanem saját és családod biztonságát is megvédheted a viharok ellen.
Ennyibe kerül az éves lakásbiztosítás
A viharok után kötött lakásbiztosítások éves átlagdíja körülbelül 34 800 forint. Ez az összeg eltörpül a károkhoz képest, amiket egy-egy vihar okozhat.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.