Az élesztőt belemorzsoljuk egy evőkanál langyos tejbe, és felfuttatjuk.
A többi hozzávalót egy dagasztótálba öntjük, beletesszük a felfutott élesztőt, az egész tojást és egy sárgáját, majd egy villa segítségével összekeverjük, és kézzel sima tésztává gyúrjuk.
Ha a tészta elválik az edény falától, kivesszük a tálból, és lisztezett felületen olyan vékonyra nyújtjuk, amennyire csak tudjuk, majd feltekerjük az egészet, mint egy bejglit, jobbról-balra egymásra hajtjuk, és egy műanyag tálban - az is jó lesz, amiben a tésztát dagasztottuk -, lefedve, hűtőbe tesszük legalább pár órára, de legjobb, ha reggelig. A tésztának jól nyújthatónak, lágynak kell lennie, de nem ragadósnak!
Miután kivettük a hűtőből, ismát vékonyra nyújtjuk, majd egyszer meghajtogatjuk. Semmi extra: lentről középre, föntről középre, így lesz három réteg, aztán balról középre, jobbról középre, megint három réteg.
Újranyújtjuk, ezúttal kisujjnyi vastagra, majd lisztbe mártott nagyjából 4-5 cm-es pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.
A maradék tésztát újragyúrjuk, újranyújtjuk, újraszaggatjuk - de azt már csak vékony csíkokra, így lesz ropi. A kész pogácsákat szétosztjuk két nagytepsire, amiket sütőpapírral bélelünk ki előzőleg. Kb. egy-másfél centi helyet hagyjunk közöttük, mert sütés közben megdagadnak.
A pogácsák tetejét megkenjük tojássárgával (vagy a megmaradt tojásfehérjével), majd megszórjuk reszelt sajttal.
Sütés előtt húsz percet kelni hagyjuk a pogácsákat, majd 180 fokos sütőben, alul-felül sütés programon aranyszínűre sütjük! A tetejük és az aljuk aranyszínű, az oldaluk inkább fehér lesz a sütés végén - ügyeljünk rá, hogy ne szárítsuk ki!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.