Elkészítés: Előszőr a tölteléket készítjük el, mert így jobban összeérnek az ízek: a vöröshagymát megtisztítjuk, apróra kockázzuk, és egy kevés étolajat aláöntve üvegesre sütjük. A petrezselyemzöldet finomra felszeljük, és egy pillanatra a már kész hagymához adjuk, majd azonnal levesszük a tűzről. Hagyjuk kihűlni. A kenyeret apró darabkákra tépjük - ha már száraz, felkockázzuk -, és egy tálba téve vízet öntünk hozzá, (én nem szoktam teljesen felönteni, csupán annyira, hogy egy közepesen kemény masszát kapjak, így elkerülhetem a víz kinyomkodásának kellemetlen, ragacsos fázisát), majd fakanállal alaposan összetörjük. Beleütünk 3 db egész tojást, hozzáadjuk a petrezselymes hagymát az olajjal együtt, a kakukkfüvet, a fél csomag sütőport, ízlés szerint sózzuk és borsozzuk, majd jól elkeverjük. Ha túl kemény lenne, tehetünk bele kevés vizet, ha viszont túl ragacsos, szórjunk rá zsemlemorzsát.
A húst felszeleteljük, kiklopfoljuk, és mindkét oldalát finoman megsózzuk. A töltelékből kb. 2 evőkanálnyi teszünk rá, kissé hengeresre gyúrjuk, majd feltekerünk, mint a kalácsot. Szalonnaszeletekkel körbetekerjük, és egy tepsibe tesszük őket szorosan egymás mellé. A tepsit előtte pár csepp olajjal kenjük meg. Ha marad a töltelékből, kis cipókat formázunk belőle, és szintén a hús mellé rakjuk. 1-2 evőkanál vizet öntünk alá, majd a tepsit fóliával lefedjük, és 180 fokon (gázsütőnél 4-es fokozat) 25 percig sütjük. Ezután levesszük a fóliát, meglocsoljuk a húst és a cipócskákat a keletkezett szafttal, és visszatesszük további kb. 25 percre, míg szép pirosra megsül. Egyszer-kétszer meglocsolhatjuk a szaftjával, hogy ne száradjon ki, s utoljára kevés tejet is csepegtethetünk rá, melytől gyönyörű piros lesz.
Párolt zöldséggel, és rizzsel kínáljuk, de el ne feledjünk hozzá adni salátát vagy savanyúságot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.