A kelkáposzta leggyakrabb előfordulási formája a frankfurti leves. A menzák és a kifőzdék kedvelt, maradékgazdálkodásra alkalmas fogásában a kelkáposzta legtöbbször csak másodhegedűs, mondhatni azért van benne, mert nem volt elég krumpli a konyhán. Holott a puha, lágy ízű, kellemes textúrájú zöldség pluszt színt is adhat az ételnek, ha nem főzik túl. Érdemes kipróbálni a frankfurti levest úgy, hogy a zöldségek arányát elbillentjük a kelkáposzta irányába, s ezt az alapanyagot a krumplinál jóval később adjuk csak a készülő fogáshoz.
A kelkáposztát bármilyen más téli ragulevesbe beletehetjük (nagyon klassz helyen van egy minestornéban), a lényeg az, hogy ne főzzük túl soká. Ahogy összeesik egy kicsit, máris jó. Erre érdemes minden káposztás fogásnál odafigyelni, minél tovább hagyjuk főni, annál markánsabbá válik a "nemszeretem" káposztaszag, s közben a zöldség teljesen elveszti a karakterét, textúráját.
A kelkáposzta főzelék igazi klasszikusnak számít, bár épp ez az a fogás, ami sokaknak elvette a kedvét a kelkáposztával való további kísérletezéstől. Pedig a jól elkészített kelkáposzta-főzelék finom, ha betartjuk a káposztára szabott főzési időt és a megfelelő fűszerekkel, alapanyagokkal társítjuk. A magyar konyha által nagyon kedvelt kömény és fokhagyma kiemelt partnerei, ezekkel szinte bármilyen kelkáposztás fogás életre kelthető. Bár a köményt sokan nem szeretik, egy keveset – fűszertojásba rejtve – mindenképp érdemes az adott fogáshoz adni.
A főzelékek mellett a kelkáposzta a rakott fogásokban is jól teljesít. Az előfőzött, párolt alapanyagokat tartalmazó, húsos, rizses, krumplis, szaftos rakottasokat ügyesen egészíti ki, segít elkülöníteni a szinteket, s bent tartja a felszabaduló gőzöket.
A kelkáposzta lazán egymásra simuló leveleit akár meg is tölthetjük. A töltelék mibenléte teljes mértékben a fantáziánkra van bízva, s igazság szerint az elkészítés módja is, mivel a töltött leveleket főzve vagy sütve is elkészíthetjük. A lényeg, hogy a végeredmény jó szaftos legyen.
A kelkáposztából tócsnit, krokettet, fasírozottat is készíthetünk, pontosabban ezeket fogásokat felturbózhatjuk egy kevés kelkáposztával.
A különféle téli salátákban jó helye lehet a kelkáposztának. A zsengébb levelek nyersen is mehetnek bele, de akár blansírozva is adhatjuk a különféle fogásokhoz. A tésztasaláták mellett a vegyes zöldsalátába is ideális a kelkáposzta, hiszen számtalan előnyös tulajdonsággal bír, többek között kevésbé puffaszt, mint fejes rokona, ezen kívül elemi rostban, vitaminban és ásványi anyagokban is gazdag.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.