A "Termékenységi Diéta" című könyv alapját egy, a szakmai körökben is méltán elismert ''Harvard Nurses'' Health'' által kiadott tanulmány képezte. A tanulmány adatai szerint a nők termékenységére nagymértékben kihat a táplálkozásuk. Így például míg a vas szedése hasznos lehet, de a transz-zsírsavakat messziről kerülniük kellene a leendő kismamáknak.
Hogy pontosan mennyivel növeli a teherbe esés valószínűségét a diéta, arra a könyv nem tér ki pontosan, erre vonatkozó kutatás nem készült. A diéta működéséről és hatékonyságáról a könyv társírója, Jorge Chavarro mesélt:
"Az évek alatt összegyűlt kutatási anyagokból és megfigyelésekből szerzett tapasztalatok alapján állítottuk össze a könyvet.
Azt tapasztaltuk ugyanis, hogy azok a nők, akik folsav tartalmú multivitamin készítményeket szednek, hamarabb és könnyebben esnek teherbe. A vas hasznos, de nagyobb mértékben felszívódik, ha természetes módon, zöldségek és gyümölcsök által juttatjuk a szervezetünkbe.
Az is világos, hogy a transz-zsírsavak, amelyek a fánkok, margarinok és más finomított élelmiszerek egyik alapanyagai, egyértelműen károsan hatnak a termékenységre." (…) "Az egész valószínűleg az inzulinnal és annak a petefészekre gyakorolt hatásával van összefüggésben, az egészséges peteérésnek ugyanis elengedhetetlen feltétele a megfelelő inzulinszint. A cukorbeteg nőknek ezért sajnos jóval kisebb az esélyük a gyermekáldásra."
(…) "Adataink szerint az egészséges táplálkozás mellett a testmozgás is nagyon fontos a leendő kismamáknak. Már napi harminc perc testmozgás is rendkívül hasznos lehet."
"Összességében tehát elmondható, hogy az egészséges táplálkozás és a testmozgás a legfontosabbak a leendő anyukák számára. Sok zöldség és gyümölcs, teljes kiőrlésű gabonák, minél kevesebb telített zsír és legalább napi harminc perc edzés" – vonja le a következtetést a Termékenységi Diéta társírója.
Forrás: Medipress
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.