Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Pincepörkölt csülökből és lapockából recept
Pincepörkölt csülökből és lapockából
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Puncstorta  recept
Puncstorta
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Lencsegolyók sütőtökpürével recept
Lencsegolyók sütőtökpürével
Őszi minestrone leves recept
Őszi minestrone leves
Szilvalekváros tepertős papucs recept
Szilvalekváros tepertős papucs
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Egészséges

5 étel, ami nagyon nem tesz jót a tüdődnek

Még akkor is, ha olyan szerencsés vagy, hogy a tüdődnek kutya baja, jó, ha annyira megerősíted és vigyázol rá, amennyire csak teheted. Az olyan alapvetések mellett, mint a dohányzás elhagyása, és a rendszeres testedzés, van még egy pár olyan étel, aminek a fogyasztását nem árt kerülni a tüdőd egészsége érdekében.
Kenyér

Az egyszerű széndhidrátok, mint a finomliszt és a cukor hozzájárulnak a tüdőkapacitás csökkenéséhez. Nem csupán azért, mert gyulladáskeltő hatásúak, hanem mert a tüdő szempontjából sokkal több munkát igényel a feldolgozásuk. Amerikai dietetikusok szerint alacsony szénhidráttartalmú ételek fogyasztásakor kevesebb széndioxidot termelünk, így a tüdő munkáját is csökkentjük. Persze, ez nem azt jelenti, hogy ne együnk szénhidrátot, hiszen arra szükségünk van, csupán annyi a feladat, hogy az egyszerű, gyorsan felszívódó és elégő helyett, válasszunk összetett, lassan felszívódó típusú szénhidrátot tartalmazó ételeket: teljes kiőrlésű lisztből készült tésztát és kenyret, és minimalizáljuk a hozzáadott cukor mennyiségét az étkezésünkben. Emellett fontos megemlíteni, hogy több kutatás is bizonyíotta az összefüggést a gluténérzékenyég és a légzőszervi problémák között.

Brokkoli

Meglepetés! Senki nem számított egy negatív listán a brokkolira, igaz? Ez a szuperélelmiszer mégsem olyan szuper? Mivel antioxidánsban gazdag, és a daganatos megbetegdések megelőzésében is komoly szerepe van, természetesen továbbra is nagyon egészséges - ám puffaszt, és mint ilyen, nagyon megterheli a sokunk szervezetét, a levegő oda-visszaáramoltatásával a tüdőnket is. Ha az gyomrunk tiltakozik a karfiol, a káposzta, vagy a brokkoli ellen, akkor minél kevesebbet vagy egyáltalán ne fogyasszunk belőlük mostanában.

Jégkrém

Tudjuk, hogy nehéz elfogadni, de sem a jégkrém, sem pedig a tejtermékek általában nem tesznek jót akkor, ha bármiféle felső- vagy alsólégúti betegségünk van, mivel fokozzák a nyákképződést, így a köhögési ingert is, eldugítják az orrot. Így, nem csak a mostani koronavírus-járványban, de influenzás, megfázásos, sőt, allergiás tünetek jelentkezésekor is hasznos lehet ha tejmentes diétát tartunk, így gyorsítva a felépülést.

Csipsz

Már megint szegény csipsz... Sajnos, nincs abban semmi meglepő, hogy a feldogozott, ízfokozókkal, sóval és transzzsírral telenyomott ételek egészségtelenek, komoly károkat okoznak a keringésünkben. Ám, ha belegondolunk, végül is teljesen logikus, hogy ami a szív- és érrendszeri megbetegedések melegágya -, az a tündőnknek sem tesz jót. Egyrészt a túlzott sófogyasztás emelheti a vérnyomást, másrészt vízvisszatartó hatása miatt a folyadék a tüdőre is húzódhat, ami így nehézlégzést eredményezhet.

Sör

A végére hagytuk a legfájdalmassabbat. Az alkohol úgy általában nem különösebben jó a tüdőnknek - köszönhetőan a magas cukortartalmának és a dehidrtatáló hatásának köszönhetően -, ám a sör mind közül a legrosszabb választás. Mégpedig a buborékok miatt. A sörben lévő szénsav felfúj, feszíti a mellkast, ami az asztmásoknál befulladásos tüneteket okozhat. Így, ha tehetjük, mostanában csökkentsük a folyékony kenyér fogyasztását, mert hosszútávon ezzel a tüdőnket erősíthetjük - és persze a májunk is hálás lesz érte!

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.