Semmi baj azzal, ha alkalmanként sokáig maradsz ébren, de ebből nem szabad napi rutint csinálni, különben megbánja a szervezeted. De milyen negatív hatások érhetnek, ha folyamatosan későn alszol el? Összegyűjtöttük.
A gyenge energiaszint, a megnövekedett kortizol szint és a folytonos stressz is megterheli az amúgy is fáradt szervezetet – hívja fel a figyelmet Monori Kriszti dietetikus.
Ha gyakran előfordul, hogy késői alvás módba kapcsolsz, a fehérjevérsejtjeid szállításában részt vevő rendszer sérül, és nem megfelelően fog működni. A szervezeted legyengült immunrendszere pedig kevésbe lesz képes felvenni a harcot a kórokozókkal szemben.
Az éhségérzeted egész nap jelen lehet, hiszen az ezért felelős hormonok szintje megemelkedik a szervezetben, és emiatt folyton csak nassolnál.
A kor nem számít, a kialvatlanság bizony előbb-utóbb ráncosodáshoz vezethet, amelyeken már a csoda szépészeti szerek is nehezen segítenek.
A koncentrációs nehézségek miatt folyamatosan elejtesz valamit, elesel vagy csak össze-vissza teszel és veszel. Ráadásul az agyműködésed egyre gyengébb és gyengébb lesz, egyszerűen nincs elég ideje a sejteknek és idegeknek a regenerálódásra.
Tanulmányok szerint a kialvatlanság memóriaromláshoz vezet. A kevés alvás a neuronok nehézkes kommunikációját eredményezi, és ezáltal csökkent képességgel hívják vissza az emlékeket.
A késői alvás hatásaként a véráramban lévő glükózt a test kevésbé hatékonyan tudja energiává alakítani, ezáltal a glükóz felhalmozódhat a szervezetben, amely a cukorbetegséghez vezethet – teszi hozzá Monori Kriszti, dietetikus.
Sosem tettél eddig cukrot a kávédba, de most nem bírod megállni? A tested már nagyon fáradt lehet, hogy kénytelen ilyen stimulálásokon élni, hogy megtartsa az energiaszintet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.