Kijevi csirkemell rizibizivel
Klasszikus stíriai metélt
Epres blondie
Farsangi szalagos fánk
Sárgaborsóleves füstölt hússal
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Klasszikus kuglóf
Kapros tökfőzelék virslivel
Dödölle - az eredeti recept
Rakott zöldbab darált hússal
Finomfőzelék
Káposztás tészta egyszerűen
Tárkonyos csirkeraguleves
Dubarry-csirkemell
Babgulyás
Vadas marha
Zsemlegombóc
Csupacsokis brownie
Ha a decemberi hajtásban nem is jutsz el a kozmetikushoz, egy kis odafigyeléssel sokat javíthatsz a bőröd állapotán. Egy ízletes gyógytea elfogyasztása például kifejezetten jót tehet.

Kiemelten fontos a téli hidegben a külső és belső hidratálás, vagyis az, hogy elég folyadékot fogyasszunk és a bőrünket a szükséges tápanyagokat tartalmazó hidratálókrémekkel rendszeresen ápoljuk. Két legyet üthetünk egy csapásra, ha ezentúl jól megválasztott gyógyteákkal gondoskodunk a folyadékpótlásról – az alábbiakban olyan alapanyagokat listázunk, amelyekből finom, bőrszépítő hatással bíró gyógytea készíthető. 

gyógytea
Egy ízletes gyógytea jótékony hatását kívül-belül megtapasztalhatjuk 
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Bőrtisztító duó: a pitypang és a bojtorján

A méregtelenítő, illetve csíra- és gombaölő hatással bíró pitypang segíthet, hogy a felgyűlt méreganyagokat eltávolítsuk a szervezetünkből, az antioxidáns hatású pitypang pedig nemcsak a bőrtisztításban, de a pattanások okozta panaszok enyhítésében is segíthet. A két gyógynövényből külön-külön is készíthetünk italt, de bátran mixelhetjük is őket. Napi egy csésze, lehetőleg éhgyomorra elfogyasztott tea garantáltan segít a bőrtisztításban – állapotosok és szoptató kismamák azonban kerüljék az egyveleget!

Téli bőrszépítő kedvencünk: a gyömbér

Legyen szó sütiről, levesről, a gyömbért mindenféle formában szeretjük. Emellett gyömbérshot is készíthető belőle, ami számtalan módon segít egészségünk megőrzésében. Teaként is érdemes fogyasztani, ha bőrproblémákkal küzdünk, ugyanis gyulladáscsökkentő hatása révén segít a pattanások kezelésében, de a bőr textúráját és rugalmasságát is javítja.

Régről ismert gyulladáscsökkentő: a kamilla

A népi gyógyászatban a kamillát antibakteriális, gyulladáscsökkentő hatásáról ismerték, így borogatások alapanyagaként használták. Napjainkban a profi kenceficéket nem cserélnénk kamillás pakolásokra, de egy-egy bögre kamillatea elfogyasztását továbbra is jó szívvel ajánljuk: segít a hegek, sebek gyógyulásában, csökkenti a bőrpírt és támogatja az egészséges hormonháztartás megőrzését.

gyógytea
A zöld tea remek antioxidánsforrás, de koffeintartalma miatt inkább délelőtt ajánlott a fogyasztása 
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Finom és frissítő gyógytea: a fodormenta

A menta fogyasztása – a kamilláéhoz hasonlóan – jó hatással van a hormonháztartásra, így bőrünk állapotára is. Segíti az egyenletes arcbőr kialakulását és szabályozza a faggyútermelést, vagyis a pattanások kialakulásának megelőzésében is jó szolgálatot tehet.

A klasszikus zöld tea

Az élénkítő hatású, üde zöld tea kiemelkedően sok epigallocatechin-gallátot (EGCG) tartalmaz, amely egy olyan természetes antioxidáns, amelyet ha kitartóan fogyasztunk, segít a bőrgyógyulásban, illetve eltünteti a bőrön található hegeket. Napi egy pohár zöld teát nyugodtan fogyaszthatunk, lehetőleg a délelőtt folyamán, hogy az esti elalvást ne nehezítse.

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.