Mézes-mustáros csirkemell
Tárkonyos csirkeraguleves
Káposztás tészta egyszerűen
Körömpörkölt csülökkel
Tojásos nokedli fejes salátával
Krémes spenótfőzelék
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Kínai szezámmagos csirke
Dödölle - az eredeti recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Rakott zöldbab darált hússal
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Epres blondie
Klasszikus stíriai metélt
Babgulyás
Vadas marha
Hagymás rostélyos
Egészséges

Itt a szezon, most gyűjts akácvirágot – számos betegség ellen bevetheted!

Az akácméz csodálatos hatásáról már mindenki hallott: az őszi-téli időszakban csodákra képes, ha köhögés és fájó torok keseríti meg napjainkat. Ám az akácvirág gyógyító hatásáról már jóval kevesebbet tudunk. Mutatjuk, miért van jó hatással az egészségünkre ez az illatos virág.

Az akácméz hazánk egyik legkeresettebb és legnépszerűbb méze, nem véletlenül: robinint és akacint tartalmaz, ezért jó általános fertőtlenítő hatása van, méregtelenítő és köhögéscsillapító hatású. És milyen gyógyhatása van az akácvirágnak? Cikkünkből megtudhatod.

Csak a szép, egészséges leveleket használd fel! / Fotó: Shutterstock
Csak a szép, egészséges leveleket használd fel! / Fotó: Shutterstock

Hogyan gyűjts akácvirágot?

Az akác május közepétől június elejéig virágzik. Mivel idén korán jött a meleg, már nagyon sok helyen virágba borultak a fák. Ha lehet, ne autóutak mellől szedd, és válassz üde, szép, egészséges virágokat. A kocsányról csippentsd le ügyesen a virágokat, majd egy pamutruhára kiterítve, időnként átfordítva szárítsd meg.

Így készíts teát az akácvirágból

1 teáskanál szárított virágot forrázz le 2 dl vízzel, majd lefedve hagy 15 percig állni. A legjobb, hogy akácmézzel ízesíthetve tovább fokozható gyógyító hatása.

A teát akácmézzel ízestheted, úgy még finomabb lesz / Fotó: Shutterstock
A teát akácmézzel ízestheted, úgy még finomabb lesz / Fotó: Shutterstock

Milyen panaszok esetén segíthet az akácvirágból készített tea?

  • Óvja a bélrendszer egészségét

Az akácvirágból készült tea csökkenti a gyomorsavat, ezért érdemes reflux esetén is bevetni. Gyomorsavcsökkentés céljából étkezés után kell elkortyolgatni. Egyéb gyomorbántalmak, mint a gyomorhurut, gyomorbélfekély, székrekedés vagy akár az IBS kezelésére is hasznos lehet. Kiváló görcsoldó, nyugtató, tonizáló hatású. Csökkenti az étvágyat, emiatt a diétákban, fogyókúrákban is segítségedre lehet.

  • Légúti panaszok ellen kiváló

A virágából (vagy kérgéből) készült főzet hatékony köhögéscsillapító, hurutoldó, izzasztó, így meghűlés és egyéb légúti betegségek esetén hasznos lehet.

  • Vizelethajtó, görcsoldó

Flavonoidjai vizelethajtó hatásúak, valamint oldják a simaizmok görcseit. Ezek gyakorlatilag a belső szervek izomfalai, amelyeket nem tud az ember szándékosan mozgatni, többnyire a vegetatív idegrendszer befolyása alatt állnak.

  • Csökkenti a vérnyomást

Napi egy-két csésze tea elkortyolgatásával kordában tartható a vérnyomás, ez pedig a szív- és érrendszerre is nagyon jó hatással van.

A bundázott akácvirág igazi csemege / Fotó: Shutterstock
A bundázott akácvirág igazi csemege / Fotó: Shutterstock

Tudtad?

A friss akácvirág igazi csemege. Készíthetsz belőle limonádét, teheted salátába, gyümölcslevesbe, túrókrémbe, pudingba, de akár bundázhatod is.

Forrás: Ripost

(Borítókép: Shutterstock)

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.