Orbán Viktor legutóbbi rádióinterjújában már elmondta, hogy az október 26-i kormányülésen a kamatárstop mellett újabb hatósági áras termékekről döntött a kormány. Ennek tudatában várható volt, hogy a szerdai Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő ezeknek a döntéseknek a részleteit is bejelentik.
A Mit miért tesz a kormány? címmel megtartott Kormányinfón részben megerősítették, amit már korábban is sejteni lehetett, hogy azokra az élelmiszerekre terjesztették ki az árstopot, melyek a fogyasztók kosárban a leginkább előfordulnak, a hazai előállításuk is domináns, továbbá azt is figyelembe vették, hogy ezek közül mely ilyen termékek drágultak a leginkább az elmúlt hónapokban.
Gulyás Gergely hatósági áras termékek beszámolója kapcsán kiemelte, hogy a fent említett két termék árát szeptember 30-i áron rögzíti a kormány. Ez azt jelenti, hogy a tojás 10 darabos átlagára a KSH akkori adatai szerint 723 forinton stagnál, a burgonya pedig 352 forintos átlagáron várható. A nagybani piacokon kívül az árak befagyasztása minden boltra érvényes december 31-ig. A Miniszterelnökséget vezető miniszter hozzátette, ha a magyar gazdaság engedi, akkor természetesen meghosszabbítja a kormány a hatósági áras termékek elérését. Az intézkedéssel az infláció megfékezéséhez szeretnének hozzájárulni.
Gulyás Gergely és Szentkirályi Alexandra legutóbb október 22-én arról beszélt Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszterrel az akkori Kormányinfón, hogy folytatják az árstopokat a jegybankkal összehangolva, a kamatstopot pedig kiterjesztik a kkv-hitelekre, a Széchenyi Kártya hitelprogramot meghosszabbítják, továbbá gyármentő programot is hirdettek. A bankadó átdolgozásán túl akkor három intézkedést is bejelentett Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
Ajánljuk még:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.