A legtöbb boltban külön polcokon kínálják azokat az élelmiszereket, amelyek közeli lejáratúak. Az áruk jóval kedvezőbb, akár 25-70 százalékkal olcsóbbak, így akár minden nap megéri végignézni a kínálatot és az alapján alakítani az aznapi vagy másnapi menüt. Mutatjuk, hogy mire figyelj, ha így szeretnéd kímélni a pénztárcád!
Az élelmiszerek csomagolásán két hasonló, mégis eltérő adat van feltüntetve. Az egyik a fogyaszthatósági idő, ami azt az időpontot jelöli, ameddig az adott élelmiszer még biztonságosan fogyasztható. A másik a minőségmegőrzési idő, ez főleg a tartós élelmiszereken szerepel, és a lejárata nem jelenti azt, hogy az élelmiszer már nem fogyasztható. Ha a csomagolás sértetlen, megfelel körülmények között tároltad, bontsd ki, és ha nem tapasztalsz számottevő elváltozást a normál termékhez képest színben, állagban és ízben, nyugodtan fogyaszd el. Hogy pontosan meddig lehet megenni, meginni egy terméket, az termékkategóriánként eltérő.
Ehhez a legjobb, ha alaposan tanulmányozod a Nébih Maradék nélkül programját – valóban jó és hasznos segítség a mindennapokhoz. Csak néhány példa: az olajokat, a zsírokat, a tejport, a sós ropogtatni valókat a minőségmegőrzési idő után 2 hónappal, míg az aszalványokat, a müzlit, a kukoricapelyheket, a fagyasztott termékeket, az édes kekszeket, a kemény cukrokat, a csokoládékat 3 hónappal is elfogyaszthatod. Az üdítőitalok, a szörpök pedig akár fél évvel a minőségmegőrzési idő után is felhasználhatók.
Forrás: Metropol
(Borítókép: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.