Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Kijevi csirkemell rizibizivel
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus stíriai metélt
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Epres blondie
Körömpörkölt csülökkel
Tárkonyos csirkeraguleves
Káposztás tészta egyszerűen
Farsangi szalagos fánk
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Dödölle - az eredeti recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Klasszikus grízgaluska leves
Sárgaborsóleves füstölt hússal
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Kapros tökfőzelék virslivel
Zsemlegombóc
Babgulyás
Kínai szezámmagos csirke
Vágódeszka nélkül lehetetlen a főzés, épp ezért minden konyhában több is rendelkezésre áll belőle. A vélemények azonban megoszlanak arról, hogy melyik a jobb, a fa vagy a műanyag, netán az üveg? Mindegyiket alaposan el kell tisztítani, ez biztos, de a műanyag sajnos nem csak a baktériumok miatt lehet problémás.

A vágódeszka, ahogy a neve is mutatja, eredendően fából készült, ám itt is megjelentek a műanyag változatok, melyek könnyebbek, mint a fák, sőt a tisztításuk, karbantartásuk is egyszerűbb, hiszen nem kell azokat ápolni. A műanyag vágódeszka praktikus, de sajnos problémás is lehet, ugyanis a folyamatos használat során mikroszkópikus, vagy éppen szabad szemmel is jól látható műanyagdarabok forgácsolódnak le róla, így belekerülnek az ételbe, tehát végső soron a szervezetünkbe jutnak.

Kiderült, mennyi műanyag lemorzsolódik a műanyag vágódeszkáról /Fotó: Shutterstock
Kiderült, mennyi műanyag lemorzsolódik a műanyag vágódeszkáról /Fotó: Shutterstock

Szakemberek megvizsgálták, hogy mennyi műanyag részecske morzsolódik le a műanyag vágódeszkáról használat során és döbbenetes eredményre jutottak. Vágásonként 15 milligramm mikroműanyag esik le a deszkáról, ami éves szinten akár 50 grammot is jelenthet, ami nagyjából tíz bankkártya súlyának felel meg. Ebből nem mind jut a készülő ételbe, de ha csak egy töredékét is belesöpörjük a serpenyőbe vagy a fazékba, az így is a gyomrunkban végzi – derült ki a The Kitchn cikkéből.

Mindezt látványos videón is illusztrálta egy szakértő. Érdemes tehát meggondolni, hogy milyen anyagból készült vágódeszkát használunk, illetve odafigyelni arra, hogy rendesen elmossuk, ápoljuk és cseréljük le, ha kell.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.