A csirkemell az egyik legnépszerűbb alapanyag, ugyanis a filével az egyik legkönnyebb dolgozni, ráadásul ezerféleképpen fűszerezhető. A gyerekek és a felnőttek is szeretik, sőt kiváltképp kedvelt húsféle a sportolók körében, hiszen alacsony zsírtartalmú, tiszta fehérjeforrás. Ha azt hitted, nincs rosszabb a romlott csirkemell szagánál, akkor még nem láttad azt a fotót, amin az internet által elnevezett spagetticsirke látható.
Egy amerikai édesanya épp a gyermekei vacsoráját készítette, amikor megmosta az Aldiban vett csirkemellet, amely szinte szálaira bomlott a kezében. Először azt hitte, műhúst kapott a boltban, de egy gyors keresés után kiderült számára, hogy nem egyedi, ám meglehetősen ritka jelenségről van szó. A spagetticsirke vagy spagettihús nem szép látvány, és annak az eredménye, hogy a szárnyasokat extrém gyorsan hízlalják, hogy hamar elérjék a vágósúlyt, ráadásul a mellük, azaz a legkelendőbb részük is nagyobb legyen.
A hús akkor omlik szálaira, vagyis rostjaira, amikor a csirkéket természetellenesen nagyra hízlalják, és ilyenkor az izomszövet gyakran nem jut elég oxigénhez, így a rostok szétválnak benne. A vágásra tenyésztett, úgynevezett brojlercsirkék sokkal gyorsabban nőnek, mint korábban bármikor. Közel száz évvel ezelőtt egy csirke 112 nap alatt érte el a 2,5 kilós piaci súlyt, ma viszont 47 nap alatt eléri a vágósúlyt, ami apránként fokozatosan növekszik.
Sok csirkét főként a mellhús miatt tenyésztenek, a genetikai szelekció eredményeként pedig kitenyésztettek olyan szárnyasokat, amelyeknél gyorsan nőnek a mellizmok, így nagyobb a hús térfogata – írja a Daily Mail, amelynek cikke kitér arra is, hogy az ilyen, undorító állagú csirkemell biztonsággal fogyasztható, bár kérdés, hogy ki tudná ezt jóízűen elfogyasztani.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.