Nagyon szeretem a húst és nagyon szeretem a gombát, minden formában, azt hiszem. A kettő együtt pedig sokszor maga a mennyország. Főleg, ha az egész a végén tejszínes lesz. :)
Nem tudom, a gomba számomra mindig egy rejtély. Évekkel ezelőtt végigcsináltam a 90 napos diétát. Ott derült ki számomra, hogy a gomba nem zöldség, hanem fehérje. Tehát inkább állatka mint növényke. (Na jó, életem összes biológia tanára most a fejét fogja, de nyilván egy háziasszony máshogy osztályozza a ételeket, mint ahogy azok valójában a biológiai rendszerben vannak, szóval nem igazán érdekel, ki hülyéz most le, nálam a fehérje az hús. :) ) Tehát az én fejemben a gomba is hús.
Ó nagyon sok ilyen kis bölcsességem született a 90 napos diéta alatt. Tudom, hogy sokaknak ez jól megy és nem éheznek, de én szenvedtem. Gyümölcsnapokon például megpróbáltam meggyőzni a volt férjemet, hogy adjon nekem enni valamit a hűtőből, mert sírni fogok. És nem, nem gyümölcsöt! Mondjuk tojást. Mert hát a tojás gyümölcs. A tyúk és a kakas szerelmének gyümölcse! Nem értem, mi a baj ezzel. Szóval én bármilyen élelmet képes vagyok máshova osztályozni, főleg, ha megtudok róla valami, számomra furcsa információt (vagy éppen nagyon éhes vagyok). Elkalandoztam, mert éhes vagyok! :)
Csináljátok meg ezt a húsit, egyetek hozzá rizst vagy bulgurt, de szerintem akár szélesmetéltet is főzhettek hozzá! :)
A boltból:
4 szelet sertéstarja
500 g gomba
300 ml főzőtejszín
szerecsendió
½ csokor petrezselyem
A kamrából:
só
bors
6 ek olívaolaj
1 db húsleveskocka
2 ek vaj
1 fej vöröshagyma
250 ml száraz fehérbor
1. A hússzeleteket mossuk meg, töröljük szárazra, és kissé klopfoljuk ki. Sózzuk, borsozzuk meg őket, majd pirítsuk meg 3 ek, felforrósított olívaolajon. Végül szedjük ki mindet, és rakjuk félre.
2. Oldjuk fel a leveskockát 250 ml forró vízben. Adjuk a visszamaradt zsiradékhoz a vajat, továbbá a megmaradt olívaolajat, és pirítsuk meg rajta a meghámozott, felkockázott hagymát, valamint a megtisztított, felszeletelt gombafejeket.
3. Öntsük fel a borral, és nagy lángon forraljuk sűrűre. Ezután adjuk hozzá az alaplét a tejszínnel együtt, ismét forraljuk fel, majd közepes lángon főzzük 3 percig. Ízesítsük egy kevés sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval. Végül tegyük rá a hússzeleteket, és főzzük további 2 percig.
4. A petrezselyem lecsipkedett, felaprított leveleivel megszórva tálaljuk.
A recept a Fanny konyha 2015/9. számában jelent meg!
Amikor ezt a rovatot kitaláltuk az újságba, annyi volt a terv, hogy támpontot tudjunk adni a háziasszonyoknak a hétköznapi sürgés-forgásban. Mindenkinek ezer felé áll a feje: munka, bevásárlás, háztartás, gyerek, férj, kutya, macska és még ki tudja, mi minden. Sajnos nem mindennap jut idő arra, hogy főzzünk, pedig egy jó recepttel és tervvel csodákat varázsolhatunk az asztalra minden este.
Aztán jött az ötlet, hogy mi lenne, ha nem ügynökségi képeket használnánk, inkább megfőznénk saját magunk, így biztosan nem lesz zűrös egyik recept sem. Így nyertem hát meg a rovat szakácsának címét, és így készíthetem el ezeket a finomabbnál finomabb ételeket, hónapról hónapra.
Nem mondom, hogy nem volt kihívás a dolog. Sütni tudok. Talán mondhatom, hogy elég jól. Tortában és sütiben otthon vagyok. De főzni csak azokat, amiket már régóta. Félek ugyanis néhány alapanyagtól :)
A blog pedig annyiban lesz más, mint az újságban megjelent anyag, hogy itt leírhatom őszintén, hogy imádtam vagy utáltam, odaégett vagy szétesett, tökéletes lett vagy sokkal jobb, mint amire számítottam.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.