Tehát, ha jó minőségű szaloncukrot szeretnénk venni, akkor van néhány olyan dolog, amire mindenképpen érdemes figyelni! Fontos például tudni, hogy 1 kilogrammos kiszerelés esetén, legalább 70 szemet kell tartalmaznia a doboznak. Emellett a csomagoláson fel kell tüntetni az adott szaloncukor fajtáját. Amennyiben mártott termékről van szó, akkor a névnek el kell árulni azt is, hogy mivel vonták be az édességet, töltött szaloncukornál, pedig az elnevezésnek a töltelékre is utalnia kell.
A fantázianév mellett azt is ellenőrizzük, hogy a csomagoláson szerepel-e a termék pontos neve, a gyártó, forgalmazó neve és címe, a minőség megőrzési idő, az összetevők listája, az allergén anyagok, illetve töltött termék esetén a gyümölcstartalom – hívta fel a figyelmet a Meropol cikke.
Kizárólag olyan szaloncukrot tegyünk a kosarunkba, aminek a csomagolása sértetlen, és magyar felirattal is rendelkezik.
Ha igazán finom szaloncukrot szeretnénk venni, akkor kerüljük az „ízű” elnevezésű termékeket, és válasszuk a valódi csokoládéból készült változatokat. Amennyiben a marcipános a kedvencünk, akkor olyat vásároljunk, aminek magas a mandulatartalma.
Ahogyan azt korábbi cikkünkben megírtuk, az Év Szaloncukra 2024 címet a maklári Stühmer körtezselés-muskotályos szaloncukra nyerte el, a második helyezett a gyulai Kézműves Cukrászda Bailey’s-kávés szaloncukra lett, míg a harmadik helyen a Sulyán Cukrászda mogyorókrémes chips-es nugát szaloncukra végzett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.