A kert télre való felkészítése nem zárul le a falevelek összeszedésével, a növények és a bútorok összepakolásával. A kerti csapot is téliesíteni kell, ugyanis a hideg hatására a csövek elfagyhatnak, ami akár csőtöréshez is vezethet. Érdemes a téliesítést még az első fagy előtt elvégezni.
A falevelek elkezdtek hullani, illetve a csapadék is egyre több. Ennek következtében az ereszcsatorna tele lesz levéllel és sárral. Ha nem tisztítjuk ki, akkor eltömődhet, rosszabb esetben pedig leszakadhat vagy korrodálódhat.
Mielőtt elkezdenénk fűteni érdemes a kéményt átnézetni és kipucoltatni. Ezzel a lépéssel nemcsak az életünket óvjuk meg, hanem a fűtésszámlát is csökkenthetjük.
A tartós fűtési szezon előtt mindenképp érdemes ellenőriznünk a fűtési rendszert. Már egy kisebb meghibásodás is hatalmas gondot okozhat: akár napokig fűtés nélkül maradhatunk, és még a rezsiszámlánk is emelkedhet.
Használat előtt légtelenítsük a radiátorokat. Ha a rendszerben a víz megfelelő módon kering, akkor hatékonyságuk nő és fogyasztásuk is optimális. Ezt a lépést semmiképpen ne hagyjuk ki, mivel a fűtés az energiaköltség legalább 25%-át teszi ki.
A nyílászárókat nagyon fontos alaposan átvizsgálnunk, ugyanis itt távozik a legtöbb hő a lakásból. A nyílászáró oldalán találunk imbuszfejű csavarokat, amik akkor vannak téli fokozaton, hogy ha a vastagabb részük befelé áll. Így az ablakot jobban behúzzák és kisebb lesz a rés.
Ha a bejárati ajtó rosszul záródik, vagy nagy alatta a rés, akkor a hideg csak úgy ömlik be rajta a lakásba. Amennyiben ez előfordul, akkor minél előbb orvosolni kell a problémát, ugyanis így az otthonunk helyett az utcát is fűtjük.
A Fanny magazinban minden héten 103 tippet találhatsz, keresd az újságárusoknál!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.