A még hajadon leány ilyenkor beinvitálhatta udvarlóját, vagy leendő udvarlóját a házba, tette mindezt otthon sütött finomságokkal, aprósüteményekkel. Az ételeknek azonban nemcsak az volt a szerepe, hogy jól lakjanak vele a legények, hanem különböző varázslatokra is használták őket. A farsangi pogácsák tésztájába, népi "szerelmi serkentőket" kevertek, amely elfogyasztása után a férfi aztán tényleg szerelembe esik, a hajadonból pedig hamarosan menyasszony válik.
Több népszokás kapcsolódott korábban ezen a napon az almához is. Az egyik szerint, aki már kiszemelt magának valakit, annak nem volt más dolga, mint megenni egy almát, amelynek pontosan 9 magja volt, és a magokat titokban bele kellett csempésznie a kiválasztottja zsebébe. De az eljövendő gyermekáldást is az álmák segítségével lehetett megtudni Bálint-napon, legalábbis a babonások szerint. Elég volt ehhez egy félbevágott alma magjait megszámolni. A végeredmény megmondta, hogy hány gyermeke lesz a fiatal feleségnek. Mondjuk egy kilenc magot tartalmazó alma esetében, lehet sokkot kaptak.
Azokra vonatkozóan is voltak szerelmi babonák, akik már szerelemben éltek. Ha azt akarták, hogy ez a szerelem örökké tartson, akkor bele kellett sütniük egymás hajszálait a sütemény tésztájában, majd közösen kellett elfogyasztaniuk. Ehhez képest, nagyon is könnyed az utolsó, ételhez köthető babona. A párna alá helyezett babérlevél célja az volt, hogy a lányok álmukban megtudják, ki lesz a jövendőbeli párjuk.
Mindenki döntse el, hogy mit szeretne ezekből kipróbálni Bálint-napon...
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.