Kínai szezámmagos csirke
Vadas marha
Klasszikus stíriai metélt
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Rakott zöldbab darált hússal
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Babgulyás
Csupacsokis brownie
Káposztás tészta egyszerűen
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Kapros tökfőzelék virslivel
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus kuglóf
Farsangi szalagos fánk
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Hagymás rostélyos
Finomfőzelék
Zsemlegombóc
Dubarry-csirkemell
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Bizonyára veled is előfordult már, hogy csak bevásárlás után vetted észre, hogy lejárt a megvásárolt termék szavatossága, vagy éppen egyéb fogyasztóvédelmi probléma merült fel. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) összefoglalta, mit tehetsz ilyen esetben.

Ha a boltban, vásárlás közben élelmiszerbiztonsági vagy minőségi problémával találkozol, akkor azt jelezd az üzletvezetőnek, hogy mielőbb megoldást találjon a problémára.

Mit tehetünk, ha romlott az élelmiszer, amit megvettünk? / Fotó: Shutterstock
Mit tehetünk, ha romlott az élelmiszer, amit megvettünk? / Fotó: Shutterstock

Bármilyen egyéb, élelmiszerlánc-biztonságot fenyegető probléma esetén ajánlott bejelentést tenni annak érdekében, hogy a Nébih vagy a területi szervek szakemberei kivizsgálhassák az esetet és megszüntethessék a szabálytalanságot – írják Facebook bejegyzésükben.

Bejelentést a nap 24 órájában ingyenesen hívható Nébih Zöldszámon (06-80/263-244), az ingyenes applikáción keresztül, illetve az [email protected] e-mail címen tehettek.

Mindennapi élelmiszereink biztonságos fogyaszthatósága érdekében a szakemberek arra ösztönzik a fogyasztókat, hogy segítsenek az élelmiszer-biztonsági problémák felderítésében és megelőzésében! A Nébih – a területi kormányhivatalok közreműködésével – a beérkezett panaszt, bejelentést kivizsgálja, és amennyiben jogsértést tapasztal, megteszi a szükséges intézkedést. A bejelentő a vizsgálat befejezésekor a megtett intézkedésről vagy annak mellőzéséről értesítést kap.

Érdemes azonban tudni, hogy a névtelen panasz vizsgálata mellőzhető, azaz a Nébih mérlegelheti, hogy lefolytassa-e az ellenőrzést.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.