Ne ijedj meg, nem behunyt szemmel kell ügyeskedned! A vaksütés azt jelenti, hogy a töltelék felkerülése előtt elősütjük a pite alapját, amit közben nehezített takarás rejt. Így biztosan nem marad nyers az alja, és folyósabb krém vagy lédús gyümölcs sem áztatja el.
1. A recepted szerint összegyúrt omlós tésztát csomagold folpackba, és pihentesd a hűtőben 30 percig. Ezután nyújtsd ki a piteforma átmérőjénél valamivel nagyobbra, majd béleld ki vele a formát úgy, hogy körben kialakítod a peremet. A tészta alját szurkáld meg villával. Szebb lesz a „kosár”, ha a kibélelt formát félórára a hűtőbe teszed. Ezzel elejét veszed, hogy a tészta sütés közben összezuhanjon a forró sütőben.
2. A kibélelt formát terítsd le sütőpapírral, és önts rá valamilyen pitesúlyt: egy bögre száraz hüvelyest (babot, borsót, lencsét) vagy rizst, esetleg kis kerámiagolyókat vagy újonnan vásárolt kertészeti agyaggranulátumot. A nehezék megakadályozza, hogy a perem deformálódjon, továbbá a szurkálással együttesen nem engedi, hogy az alap hólyagos legyen. Süsd a tésztát a recepted szerint előírt hőmérsékleten 10-15 percig, ha a töltelék további sütést igényel, krém és nyers gyümölcs esetén pedig 15-20 percig.
3. Az elősütött tésztáról vedd le a nehezéket a papírral együtt. A pitesúlyt ne dobd ki, mert többször is használható. Tedd el a következő alkalomra egy csavaros üvegben! Képezhetsz egy plusz védőréteget a tésztára, ha lekened tojásfehérjével vagy elkevert tojással, majd visszateszed a sütőbe kb. 1 percre. Ezután már nyugodtan tölthetsz rá bármilyen krémet a gyümölcsréteg alá. Fontos azonban, hogy előtte hagyd teljesen kihűlni az alapot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.