Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
Mákos guba  recept
Mákos guba
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen recept
Birsalmasajt tartósítószer-mentesen
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Őszi minestrone leves recept
Őszi minestrone leves
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Avokádókrém recept
Avokádókrém
Sütőtökös-csokis halloweeni muffin recept
Sütőtökös-csokis halloweeni muffin
Puncstorta  recept
Puncstorta
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Birsalmabefőtt recept
Birsalmabefőtt
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Promóció

Az útifűmaghéj 3 áldásos hatása

/Fotó: Pixabay
Útifűmaghéjjal a bélrendszer egészségének megőrzéséért! A reform konyha egyik fontos összetevője, az útifűmaghéj Plantago Ovata, vagyis az Egyiptomi útifű magjából származik.

Mi is az az útifűmaghéj?

Az útifűmaghéj a reform élelmiszerek közül az egyik leginkább rostdús növényi forrás, összetevőinek több, mint 80%-át oldható, élelmi rostok teszik ki. Gazdag rosttartalmának köszönhetően különösen hatékony az emésztési problémák kezelésében, továbbá kiváló választás a fogyókúrás étrend listájának összeállítása során.

Lássuk, milyen jótékony hatásaival segítheti az útifűmaghéj egészségünk megőrzését!

* Az útifű az ajakosvirágúak rendjébe, azon belül az útifűfélék családjába tartozó növénynemzetség. A nemzetség tagjai között jelenleg 4 alnemzetséget és 115 fajt tartunk számon.

1. Segíti az emésztést

A különböző emésztési zavarok, a diszkomfortérzet, a székrekedés és a hasmenés megelőzésében és kezelésében, vagyis a bélmozgás normalizálásában segítségünkre van az útifűmaghéj magas rosttartalma: az értékes tápanyag hozzátapad a gyomorból a vékonybélbe távozó, félig megemésztett táplálékhoz és megköti a vizet. E módon az útifűmaghéj hozzájárul a normál széklet kialakulásához, legyen szó az elegendő székletürítés hiányáról vagy a túlzottan laza székletről.

/Fotó: Pixabay
/Fotó: Pixabay

2. Fokozza a diéta hatékonyságát

A rostdús útifűmaghéj nem csupán a bélrendszeri problémákra jelent megoldást, hanem titkos fegyverünk lehet a sikeres fogyókúrában is. Mivel segíti a víz megkötését és felszívódását, növeli a jóllakottság és a telítettség érzését, így akadályozva az elhízás egyik elsőszámú okozóját, a túlevést. Ha egy kis plusz segítségre vágysz a diéta sikerességéhez, mindenképpen próbáld ki az útifűmaghéjat!

Az útifűmaghéj továbbá jó választásnak bizonyul akkor is, ha nem a fogyás, hanem a méregtelenítés és a béltisztítás a célunk.

Az útifűmaghéj őrlemény, por, liszt és étrend-kiegészítő készítmények széles kínálatát találja meg webshopunkban, melyen akár másnapi házhozszállítással rendelhet, készletről.

/Fotó: Pixels
/Fotó: Pixels

3. Szívbarát és ajánlott cukorbetegeknek is

Emésztésjavító hatása révén az útifűmaghéj hozzájárul az inzulin és a vércukor megfelelő szinten tartásához, ezáltal segítséget nyújthat a kettes típusú cukorbetegség kezelésében.

Részt vesz a koleszterinszint szabályozásában és a megfelelő vérnyomás helyreállításában, illetve fogyássegítő tulajdonságának köszönhetően hozzájárulhat ezek kialakulásának megelőzéséhez.

Mire figyeljünk oda az útifűmaghéj fogyasztásakor?

A megfelelő mennyiség betartása és az elegendő kísérőfolyadék fogyasztása kulcsfontosságú az útifűmaghéj alkalmazása során. Amennyiben gyógyszert szed, úgy az útifűmaghéjat az orvosság elfogyasztása között hagyjon két órát. Az útifűmaghéjat 7 napnál hosszabb kúraként csak orvosi konzultációt követően alkalmazza!

Kérje ki orvosa véleményét az útifűmaghéj fogyasztása előtt, ha nyelési problémákkal, hasi fájdalommal vagy hányingerrel küzd!

/Fotó: Unsplash
/Fotó: Unsplash

Hogyan alkalmazzuk?

Az útifűmaghéj különféle formái elérhetők a bioboltok kínálatában: a natúr útifűmaghéj mellett őrlemény, liszt és por formájában is hozzájuthatunk a tápanyagokban gazdag élelmiszerhez, emellett kivonatát kapszula vagy tabletta formájában is magunkhoz vehetjük.

Naturmind Útifűmaghéj 300 g>>

Egészségvédő hatása mellett kulináris felhasználhatósága is említésre méltó: hozzáadhatjuk tortákhoz, turmixokhoz és palacsintához is. Gluténmentes pékáruk, zabpehelylisztes muffin vagy akár dzsem elkészítésekor is felhasználhatjuk, hasznosnak bizonyul továbbá főzelékek vagy krémlevesek sűrítésében is. Receptekért látogassa meg utifumaghej.com weboldalunkat, melyen a natúr vagy őrölt útifűmaghéj egyszeri vagy kúraszerű béltisztítóként való használatáról is információkat talál!

Jó egészséget kíván a Multi-vitamin.hu!

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.