Elkészítés: A lencsét fél napig áztatjuk, majd sós vízben megfőzzük. Amikor már puha, levesszük a tűzről, és finomra vágott hagymát adunk hozzá. Porcukorral meghintjük, hozzákeverjük az ecetet, valamint a mustárt. Az egészet átkeverjük, és hagyjuk kihűlni.
A karajt kicsontozzuk, és a filét egy spárga segítségével, hurokkötözéssel formázzuk. A húst tepsibe helyezzük. Mellétesszük a felkarikázott sárgarépát, a maradék vöröshagymát és a petrezselymet. A húst alaposan sózzuk, tetejét mézzel megkenjük, valamint sörrel meglocsoljuk. Alufóliával lefedve, előmelegített 200 fokos sütőben kb. 1 óra alatt megsütjük.
Amikor a hús megpuhult, leszedjük az alufóliát, és pirosra sütjük a karaj bőrét.
2025.02.15.
2025.02.12.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.