Elkészítés: Az élesztőt felfuttatom kevés langyos tejben kis cukorral, liszttel. Amíg az élesztő futkározik, egy kelesztőtálba teszem a sót, a tojásokat, a vajat, a lisztet és a cukrot, de nem keverem őket össze. Mikor az élesztő szépen felhabosodott, a liszt közepébe egy mélyedést fúrok, abba beleöntöm a tejes élesztőt, s kicsit összekutyulom a liszttel és a cukorral, teszek hozzá még némi tejet, majd ismét adok neki egy kis időt (ez alatt el lehet készíteni a tölteléket). Aki tudja, tegye a kályha közelébe, mivel azonban nálunk ez nem megoldható, én vízen kelesztem. Megmelegítek egy nagy lábas vizet, majd lekapcsolom alatta tűzhelyet. Ha már nem tűzforró, megfordítom a fedőt, és arra teszem a kelesztőtálat. Elég gyorsan megkel rajta a tészta, felfut az élesztő.
Amikor már jó habos, fakanállal dagasztani kezdem, szépen adagolva bele a maradék tejet, majd dagasztom, míg hólyagokat nem vet. Akkor ráteszem a fedelét vagy egy konyharuhát, és mehet vissza a vízzel telt lábas tetejére.
A töltelékhez a marcipánt apóra morzsolom (ezt könnyebb, ha picit megmelegítem előtte a mikróban, de csak picit!!) vagy lereszelem nagylyukú reszelőn (ezt könnyebb, ha már kicsit kemény a marcipán). Összekeverem a vajjal, cukrozott kakaóval, kicsit összemelegítem.
Mikor kétszeresére kelt a tészta, lisztezett deszkán kinyújtom. Az elkészített tölteléket a tésztára kenem. Ha netán túl folyékony, várok kicsit, majd mielőtt feltekerném, megszórom keserű kakaóval.
Tepsibe, sütőpapírra teszem, megkenem a tetejét tejes tojássárgájával. Előmelegítés nélkül, hideg sütőbe teszem a sütő középső rácsára, és 180 fokon sütöm kb. fél óráig - mielőtt kivenném, azért egy fogpiszkálóval ellenőrzöm, hogy valóban megsült-e.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.