Elkészítés: A pitetésztához először a vajat a cukorra felhabosítjuk, majd hozzáadjuk a tojást, végül a lisztet és a sót. A tészta nagyon-nagyon puha állagú. Fóliába csavarva hűtőbe rakjuk minimum 1,5-2 órára. Akár egész este bent lehet a hűtőben.)
Jól meglisztezett sütőpapírok közt kinyújtjuk kicsit nagyobb méretre, mint a piteformánk. Ezek után újból hűtőbe kell rakni 1 órára. Ez a lépés fontos, hogy ne csússzon meg a tészta.
A tészta közepét villával jól megszurkáljuk, sütőpapírt vágunk a tésztára, és babbal megtöltjük. 180 fokos előmelegített sütőben sütjük kb. 10-15 percig. Majd kivesszük a babokat és a sütőpapírt, és sütjük még 10-15 percig. Hagyjuk hűlni.
A karamellhez először a tejszínt egy kis lábasban felforraljuk, majd félretesszük. Egy másik lábasba tesszük a cukrot és hozzáadunk 5 evőkanál vizet. Max. hőmérsékleten FOLYAMATOS kevergetés mellett felforraljuk. Amikor a cukor elkezd forrni, utána már ne keverjük, csak folyamatosan figyeljük. Amikor szép világosbarna, akkor kell levenni.
Átkeverjük, hogy egyenletes színt kapjon. A tejszínt nagyon apránként kell beleönteni, majd sózzuk és félretesszük. Ilyenkor még túl forró ahhoz, hogy a tésztára lehessen önteni. Ha esetleg túl sokáig várnánk, és bekeményedne, csak pár másodperc kell neki max. hőmérsékleten, hogy megint folyékony állagú legyen.
A ganache-hoz a tejszínt közepes hőmérsékleten felforraljuk, majd ráöntjük a darabokba tört csokoládéra. Amint a csokoládé felolvadt, akkor adjuk hozzá a vajat.
Összeállítás: a pitetésztára 1-2 mm vastagságban rácsurgatjuk a karamellt és elegyengetjük. Ezek után ráöntjük a ganache-t, és azt is elegyengetjük szépen, majd mehet az egész a hűtőbe.
Miután a csoki megdermedt, lehet szeletelni!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.