A halat kifilézzük, a fejéből és a csontjaiból jófajta makói vöröshagymával alaplevet főzünk (kb. két óra hosszáig), némi sót teszünk bele. Amikor megfőtt, nagyon alaposan átpasszírozzuk (csak a fehér csont maradhat).
Az enyhén lesózott, bepaprikázott, kockára vágott halfiléket az alaplébe rakjuk, szükség szerint sózzuk, paprikázzuk, és készre főzzük, forrón tálaljuk.
Frank Sándor, Venesz-díjas mesterszakács receptje. Ezernyi módon ízesítik még a tiszai halászlevet, ez egy alaprecept. Nagyon fontos a minőségi alapanyag, hogy ízletes legyen a halászlevünk. Ez vonatkozik a halra, a hagymára és a pirospaprikára egyaránt. A halászléhez csak az úgynevezett „öreg” hagyma való, a zöld- és a főzőhagyma alkalmatlan erre a célra. Ne próbálkozzunk hagymakrémmel és szárított hagymával sem! A halászlevet számos helyen az országban a karácsonyi menü kihagyhatatlan ételének
tartják, de megéri máskor is elkészíteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.