A magam részéről nem vagyok a rántott ételek rajongója, de ha sajt kerül az aranyló panírba, akkor nem ismerek mértéket. Tény, hogy nem a leggyorsabban készülő ebédötlet, viszont megéri a fáradozást. Ráadásul van néhány tippünk, hogy tökélyre fejleszd a rántottsajt-sütő képességedet. Hétvégén kipróbálod?
1. Az első nagyon fontos lépésről valószínűleg hallottál már: dupla panírozás. Ez azt jelenti, hogy a sajtot lisztbe, tojásba, majd ismét lisztbe és tojásba forgatjuk, mielőtt a zsemlemorzsa-borítást is megkapná. Kicsit macerásan hangzik, igen, de ez a záloga, hogy ne folyjon ki a sajt sütés közben. Márpedig annak minden grammjáért kár volna.
2. A következő teendő, hogy ezeket a duplán bepanírozott sajtszeleteket betegyük a mélyhűtőbe nagyjából 20-30 percre. Ez a lépés is a sajt kifolyásának elkerülését szolgálja, ugyanis a behűtött sajtok sokkal jobban megtartják a formájukat sütés közben. A panír aranyló és ropogós lesz, a sajt pedig olvadt, folyós – és belül marad.
3. Végül, de nem utolsósorban maga a sütés. Fontos, hogy a serpenyőben forró olajba helyezzük a sajtokat, valamint hogy rövid ideig, mindössze néhány percig süssük őket. Ellenkező esetben a panír tocsogni fog az olajban. A cél úgyis az, hogy kívül ropogósra süljön, belül a sajtnak elegendő átmelegednie, ehhez pedig csak percek kellenek.
+1 Személyes tippem: Ugyan nem én találtam ki, de nagyon bevált, ezért rendszeresen alkalmazom, hogy a zsemlemorzsába különböző fűszereket keverek. A sajthoz mehet petrezselyem, fokhagyma, a pikánsabb ízek kedvelői akár csilipelyhet is tehetnek bele.
Hozzávalók:
Elkészítése:
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.