Az anyagcsere – nagyon leegyszerűsítve – az a folyamat, amely során a szervezetbe bevitt tápanyagok (szénhidrát, fehérje és zsír) lebomlanak, és energiává alakulnak, illetve beépülnek a sejtekbe és a szövetekbe. Hogy ez a folyamat mennyire fokozottan működik, azt részben rajtunk kívül álló okok, részben pedig életmódbeli szokások befolyásolják. Amin mi magunk nem tudunk változtatni, az például a genetikai adottságaink, az életkorunk és a nemünk; amit viszont befolyásolhatunk, az például az testtömegünk, az egészségi állapotunk vagy éppen, hogy mennyire élünk aktív életmódot. Ezek a tényezők sokat segítenek, ha úgy érezzük, hogy lelassult az anyagcserénk. Lássuk, pontosan milyen szokások segíthetnek.
Az életkor előrehaladtával minimálisan lassul az anyagcsere, de ez ellen is tehetünk egészséges szokások kialakításával. Emellett a nagyon alacsony kalóriabevitellel tovább lassíthatjuk a szervezet ezen folyamatait. A rendszertelen étkezés és a mozgásszegény életmód is az anyagcsere lassulásának kedvez. A lomhán működő anyagcsere jellegzetes tünetei a következők lehetnek.
Ezek mellett persze számos más tünet is utalhat arra, hogy az anyagcserénk nem működik megfelelően. Érdemes ezekre odafigyelni, és tenni ellene, mert az anyagcsere nagyban befolyásolja az általános egészségünket, például a szív- és érrendszer állapotát.
Elsősorban étrendi és fizikai aktivitásbeli változtatásokkal sokat tehetünk az anyagcserénk megfelelő működéséért. Lapozd át galériánkat, és tudd meg, milyen szokásokat érdemes beépíteni a mindennapokba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.