Sárgaborsóleves füstölt hússal
Epres blondie
Babgulyás
Csupacsokis brownie
Klasszikus grízgaluska leves
Dubarry-csirkemell
Klasszikus stíriai metélt
Rakott zöldbab darált hússal
Kínai szezámmagos csirke
Vadas marha
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Farsangi szalagos fánk
Mákos guba
Mézes-mustáros csirkemell
Tárkonyos csirkeraguleves
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Krémes spenótfőzelék
Tojásos nokedli fejes salátával
Káposztás tészta egyszerűen
Alapételek

4 dolog, ami elengedhetetlen egy jó halászléhez!

4 gasztroprogram a hétvégére haspókoknak és édesszájúaknak: halak, torták sütőtök és alma az ősz jegyében
Jó halászlét főzhetsz a Dunától, a Tiszától vagy a Balatontól távol is. Csak szerezd be a megfelelő alapanyagokat, és rögtön nekiláthatsz.
Hal: három a magyar igazság

Minél többféle hal kerül a lébe, annál zamatosabb lesz a végeredmény. A halfőző mesterek szerint a magyaros halászléhez legalább háromféle hal kell: a ponty és a harcsa mellé a Dunánál süllő, a Tiszánál kecsege, a Balatonon fogas társulhat. Jó ízt ad a törpeharcsa is. Mindezekhez apróhal járuljon ráadásnak: pl. keszeg, kárász, dévér és garda.

Hagyma: a makói a legjobb

Öregebb vöröshagymát használj és kisebb fejeket válassz. A friss főzőhagyma nem alkalmas, mert rostosabb, és nehezebben oldódik ki az aromája. A hagymát mindig a recepttől függően karikázd vagy darabold fel. Hagyományosan késsel kell apróra vágni, nem szabad lereszelni.

Paprika: erejéhez mérten

Az édes és a csípős arányainak megválasztása, valamint a cseresznye- vagy a csöves paprika mennyisége nincs kötelezően meghatározva. Aszerint kell több vagy kevesebb, hogy milyen az ereje. Édes-nemes fajtából jó evőkanálnyi, rózsapaprikából kisebb kanálnyi ajánlott. 10 főre 4-5 db friss cseresznyepaprika is mehet a lébe – ezt a végén szedd ki, és külön tálald.

Bogrács: forgasd vagy rázogasd!

A felfelé szélesedő alföldi bográcsba 1 kg halra 1,5-1,6 l vizet számíts. A Baja környékén használt felfelé szűkülő bográcsba a lassúbb párolgás miatt elég kilónként kb. 1,25 l vizet önteni.

A halászlét nem szabad keverni, mert a halhús szétesik. Főzés közben időnként forgasd meg a tengelye körül a bográcsot, vagy himbáld meg a tűz fölött, hogy semmi ne kapjon oda. Főleg az elején érdemes kanállal levet locsolni a belső falára, így nem ég rá a paprika.

Bogrács híján tűzhelyen, fazékban is elkészítheted a halászlét. Keverni ekkor sem szabad, csupán az edényt forgatni vagy rázogatni.

HALÁSZLÉ, A HUNGARIKUM! MINDEN, AMIT EDDIG NEM TUDTÁL RÓLA >>>
HALÁSZLÉRECEPTEK >>>
AZ 5 LEGHÍRESEBB MAGYAR HALÁSZLÉ >>>
B-TERV SZENTESTÉRE: INNEN ÉRDEMES HALÁSZLÉT RENDELNI! >>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.