A menzás ételek sokak számára felnőttként is rémisztők, és akkor sem kóstolnák meg ezeket a fogásokat, ha tökéletesen lennének elkészítve. Nemcsak ételekkel, hanem egyes alapanyagokkal szemben is kialakulhat az emberben ellenérzés, amit felnőve sem könnyű leküzdeni. Ezzel szemben mások számára a menzás ételek felidézik a gondtalan, boldog gyermekkort, és örömmel kóstolják újra az egykor szeretett ételeket, élik át a régi ízeket.
A spenótfőzelék önmagában is elég megosztó, hiszen az ember vagy szereti vagy ki nem állhatja, ha pedig a menza is bekerül a képbe, akkor szinte sejthető, hogy a negatív irányba billen a mérleg nyelve. A spenót és a belőle készült főzelék azonban lehet jó, lehet finom, sőt érdemes is lenne beiktatni az étrendbe, ugyanis egy különösen egészséges, számtalan jótékony egészégügyi hatással bíró zöldség.
A spenót, vagy más néven paraj változatosan felhasználható, így ha a spenótfőzelék nem ízlik, fogyaszthatod nyersen is. A bébispenót fel tudja dobni az egyszerű, zöld salátákat, a petrezselymes krumplit, a házi pestót, de akár a reggeli turmixba, vagyis smoothie-ba is kerülhet. Ha mégis maradnál a klasszikus, esetleg a menzás spenótfőzeléknél, akkor mutatjuk a tuti receptet!
A spenótnak alacsony a kalóriatartalma, a belőle készült főzeléknek viszont a liszt vagy tejszín miatt picit magasabb lehet a kalóriaértéke. A spenót vagy paraj ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag, kiemelkedik ezek közül is az A- és a C-vitamin, melyek hozzájárulnak az immunrendszer megfelelő működéséhez, erősítik a szerveztünk ellenállóképességét, sőt jó hatással lehet a szemünkre is. A spenótban lévő flavonoidok növelik a hajszálerek (kapillárisok) falának erősségét.
Borítókép: Mindmegette
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.