Kifli, vagy kalács, tej, alma, lekvár, sok cukor, tojás és mazsola – ezek a máglyarakás legfontosabb hozzávalói, de ma már számos verzió létezik. A máglyarakás tulajdonképpen a magyarok kenyérpudingja, ami igazán pénztárcakímélő fogás, hiszen az alapanyagok többsége megtalálható a kamrában, és a hűtőben, így hónap végén sem kell bevásárolni miatta.
Minden országnak megvan a maga népszerű kenyérpudingja. Az alap a legtöbb helyen ugyanaz, vagyis szikkadt kifli, briós, zsömle, esetleg kalács. Aztán jöhet tetszés szerint a többi hozzávaló. Van, ahol ez szörp, kandírozott gyümölcs, whiskey szósz vagy juhar szirup. Hong Kongban például madártejet öntenek a pékárura és azt küldik be a sütőbe pirulni, végül szerecsendiót reszelnek a tetejére. Belgiumban – hasonlóan hozzánk - barna cukorral, fahéjjal mazsolával és almával turbózzák fel a kenyeret. Kanadábal természetesen juharsziruppal öntik nyakon a helyi máglyarakást.
A kérdés már csak az, hogy mégis miért hívják itthon máglyarakásnak ezt a süteményt , és van-e bármi köze a boszorkányokhoz? Nos, a szóbeszéd szerint nincs. Nevét, a tetejére halmozott lángokat formázó tojáshabról kapta, ami sütés közben megpirul és egy máglyarakás vörösen égő farakásához hasonlít.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.