Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Minestrone recept
Minestrone
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Mákos guba  recept
Mákos guba
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Egészséges

Állandóan éhes vagy? 5 ok, ami a háttérben lehet

Éheség
Neked is vannak olyan napjaid, amikor úgy érzed, meg tudnál enni egy bivallyal töltött bölényt is, és bármennyit eszel, egyszerűen képtelen vagy jól lakni? Nos, a tudománynak erre is vannak válaszai - most 5 leggyakoribb okot mutatjuk meg, ami a folyamatos farkaséhség mögött állhat.
1. Keveset aludtál

Ha nem alszol eleget, az bizony az étvágyadra is hatással van, ugyanis a ha kialvatlan vagy, az megborítja az éhségérzet szabályozásért felelős hormonok működését, és túlsúlyba kerülnek azok, amelyek evésre sarkallnak. Így érthető az is, hogy a nem kielégítő mennyiségű, napi 5-6 óra alvás hogyan vezet súlygyarapodáshoz.

2. Nem ittál eleget

Tényleg éhes vagy - esetleg inkább csak szomjas? Meglepő lehet, de igen gyakran előfordul, hogy a két érzést összekeverjük. Ezért, ha állandó éhség gyötör, igyál meg egy pohár vizet vagy bármilyen folyadákot, és várj pár percet. Elképzelhető, hogy azonnal el is múlik a farkaséhség. Egyébként is fontos, hogy az étkezésekhez, és két étkezés között is eleget igyál, mert így egyfelől csökken az éhségérzet, másfelől hamarabb úgy érezed majd: jól laktál.

3. Az éjszakai nass

Ha túl sok szénhidrátot eszel egyszerre, az nagyon hamar cukorrá alakul, és felszívódik a szervezetben. Ez a cukormennyiség felpörgeti az inzulintermelést, hirtelen megemeli a vércukorszintünket, és a glükóz tempós beépítésére sarkallja a sejteket. A cukor a vérből villámgyorsan eltűnik, és ez azonnal elindítja az éhségérzetért felelős homonok termelését. Ha tehát lefekvés előtt pizzát vagy süteményt ettél, akkor az éhség akkorára nőhet órák alatt, hogy a korgó gyomrunk akár az éjszaka közepén is felverhet bennünket - de reggel biztosan a "Kaját!" lesz az első gondolatunk!

4. A Ciklusod

A megnövekedett szénhidrát-igény bizony a PMS része is lehet. Ilyenkor megváltozik a hormonháztartás: az inzulinérzékenység fokozódik, ami alacsony vércukorszintet eredményez; a szerotonin-szint viszont csökken - ami viszont arra sarkall bennünket, hogy sok.-sok szénhidrátot vegyünk magunkhoz, és már itt is vagyunk a 3. pontban említett szénhidrátbnan gazdag étkezésnél. Ha ezt el akarod kerülni, ilyenkor egyél inkább sok, fehérjében gazdag ételt, halat, tojást, húst, magvakat és dióféléket, így minimalizálahtod a szénhidrát és a cukor iránti vágyat. A koffein és az alkohol szintén komoyl hatással van a hormonegyensúlyra, úgyhogy ezekből igyekezz a lehető legkevesebbet fogyasztani.

5. túl sokat stressz

Egy-egy stresszes esemény után a vér kortizol szintje gyakran megemelkedik, és úgy is marad, ami azonnal megnöveli az étvágyat. A tested ugyanis ilyenkor úgy érzi, mintha épp csata után lennél, és azonnali energiapótlásra lenne szükséged. Ezért van az, hogy akiknek stresszes az életük, gyakran folyamatosan éhesek: a tesük arra kényszeríti őket, hogy pótolják a "csata" során elhasznált tápanyagokat.
A megoldás az, hogy stabilizáljuk a vércukor- és energiaszintünket azzal, hogy reggelizünk, ebédelünk és vacsorázunk rendesen, de a tízórairól és az uzsonnáról sem feledkezünk meg. Fontos, hogy két étkezés között ne teljen el több idő, mint 3 óra, és hogy 6 óra után lehetőleg ne fogyasszunk szénhidrátot.

NINCS TORNA, NINCS DIÉTA: 7 BEVÁLT TIPP A SZENVEDÉSMENTES FOGYÁSHOZ! >>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.