Több zöldségre vágysz? Jobb, ha elfelejted a bolti zöldségchipsek nagy részét. Ez az egészségesnek hitt ropogtatnivaló ugyanis azon feldolgozott élelmiszerek közé tartozik, amelyek tele vannak nátriummal és gyakran cukorral is. A zöldségekben amúgy megtalálható fontos tápanyagokat pedig sok esetben nem tartalmazzák. Rágcsálj helyette friss, ropogós répát vagy zellerszárat! De készíthetsz zöldségcsipszet házilag is.
Organikus ide vagy oda, a cukorka, az cukorka marad: sosem lesz része az egészséges étrendnek. Még az "organikus" vagy "bio" változata sem. Akárcsak hagyományos rokonaik, az organikus cukorkák és nyalókák is tele vannak magas cukortartalmú alapanyagokkal (mint a gyümölcslevek és a méz), emellett tápanyagtartalmuk nagyjából egyenlő a nullával.
A sós perecek általában tömve vannak fehér liszttel és töménytelen mennyiségű sóval. Bizonyos márkák emellett még cukorral is szélesítik a perecben megtalálható káros összetevők spektrumát, ezzel jelentősen hozzájárulva a vércukorszinted és a napi kalóriabeviteled megemelkedéséhez.
Az agavé eddig a fehér cukor egészséges alternatívájaként volt ismeretes, esetleg a méz helyettesítésére használtuk, hiszen növényi eredetű édesítő, alacsony glikémiás indexének köszönhetően pedig nem emeli meg a vércukorszintet közvetlenül fogyasztás után. Emiatt joggal feltételezhettük, hogy bátran fogyaszthatjuk, de sajnos rossz hírünk van. Rendkívül magas, 80-90 százalékos a fruktóztartalma (ez jóval több, mint amennyi a fehér cukorban található!) miatt idővel inzulinrezisztenciához vezethet.
Kétségtelen, hogy a joghurt csodákat tesz: tele van fehérjével, a benne található probiotikumok pedig segítik az emésztést. Viszont a legtöbb boltban kapható gyümölcsjoghurtnak nagyon magas a cukortartalma - egy 170 g-os átlagos gyümölcsjoghurt például 24 g cukrot tartalmaz - emellett pedig elenyészővé válnak a jótékony hatásai, így jobb, ha ezeket kerüljük. Ha tehetjük, maradjunk a natúr, görög vagy házilag ízesített joghurtnál. Utóbbit teljesen ízlésünk szerint alakíthatjuk: édesíthetjük mézzel vagy más, természetes édesítővel, és adhatunk hozzá friss gyümölcsöket is, így nem kell megválnunk az élvezetektől sem.
A szójaitalt gyakran a tej egészséges alternatívéjaként tartják számon, pedig a legutóbbi kutatások szerint a szója alapú termékek nagyrészt golyvaképzők, és így a pajzsmiriggyel kapcsolatos problémákért tehetők felelőssé. Ráadásul a szójababtermések jelentős része erős növényvédőszerekkel kezelt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.