Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral recept
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal recept
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Mákos guba  recept
Mákos guba
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Túróval töltött zsemle recept
Túróval töltött zsemle
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Egészséges

Ezt a teát ajánlja Gyuri bácsi, a bükki füvesember cukorbetegeknek

Csalók élnek vissza Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember nevével
2019-ben több mint 1,1 millió felnőtt és több mint 5 ezer gyermek élt cukorbetegséggel. Emellett rengeteg magyar honfitársunk áll a cukorbetegség előszobájában, a prediabétesz állapotban. Hogyan tudjuk megelőzni, hogy a prediabétesz diabétesszé fajuljon, és milyen gyógynövényekkel lehet a már kialakult cukorbetegséget kezelni? Gyuri bácsi, a bükki füvesember most elmondja.

Gyuri bácsiék is kiemelt figyelemmel fordulnak a diabéteszesek felé. Miért? A KSH adatai alapján hazánkban már minden tíz emberből egy diagnosztizált cukorbeteg. 96 százalékuk 2-es típusú diabéteszes, amely nagyrészt az életmódbeli tényezők miatt alakul ki. A túlsúly, a hasi elhízás éppúgy szerepet játszhat, mint a mozgásszegény életmód és a családi halmozódás.

Gyuri bácsi intelmei közül – nem véletlenül - az első és talán a legfontosabb a megfelelő táplálkozás, és az elhízás elkerülése. Szerinte gyakrabban kellene böjtölnünk és diétát tartanunk, hogy az emésztő szerveket pihentessük, az pedig sokat használna, ha az étkezésben tudnánk mértéket tartani.

- Mindig azt mondom, hogyha a fogyókúra nem megy, akkor egyenek kevesebbet és mozogjanak többet! És természetesen igyanak gyógyteát! A cukorbetegséget évszádok óta kiválóan kezelik a füvesemberek, bízzanak a népgyógyászatban – mondja Gyuri bácsi, aki hozzáteszi, hogy minél előbb kezdjük el rendszeresen fogyasztani a megfelelő gyógyteát, annál kisebb az esélye annak, hogy kialakuljon vagy súlyosbodjon a cukorbaj.

Milyen gyógynövények jók a cukorbetegség megelőzésére vagy kiegészítő terápiájára?

A fitoterápia a prediabétesz vagy a már kialakult cukorbetegség kiegészítő kezeléséhez is tud biztonságos, hatásos gyógyteákat ajánlani. Egyes gyógynövények hatása az inzulinkiválasztás fokozása révén érvényesül, mások a glükóz metabolizmust befolyásolják.

Az egyik ilyen jó hatású gyógynövény a finom üdítőt és lekvárt adó flavonoidokban gazdag fekete áfonyának a levele magas krómtartalma miatt. A króm aktív szerepet játszik a szénhidrát-anyagcserében, így segít egyensúlyban tartani az ingadozó vércukorszintet. A gyermekláncfű és a mezei katángkóró gyökere a benne található inulin miatt ajánlott IR-re vagy cukorbetegség kiegészítő terápiájához is, mert a szervezetben alacsonyabb glikémiás indexű fruktózra bomlik, amely lassan szívódik fel a tápcsatornából, így csökkenti a vércukorszintet. A csalánlevél teája általános tisztító hatása révén az erek belső falára lerakódott salakot is kipucolhatja.

Fotó: Illusztráció/Profimedia
Fotó: Illusztráció/Profimedia

Gyuri bácsi cukorbetegteájának, a Diabess-Györgyteának is ezek a gyógynövények az alap hozzávalói, de kevert még hozzá mezeikatáng-gyökeret és orbáncfüvet is. Először barátja számára készítette el a teát, majd látva a jó hatását az Országos Gyógyszerészeti Intézethez fordult, hogy gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású növényi készítményként törzskönyveztesse.

A tea enyhíti, illetve megszüntetheti a cukorbetegség számos kellemetlen melléktünetét (végtagzsibbadás, testsúlynövekedés vagy -csökkenés, neuropátia, stb.), és késlelteti a súlyos szövődmények, mint például a magas vérnyomás, érelmeszesedés, veseelégtelenség, keringési problémák kialakulását. A teakeverék immár 22 éve segíti a cukorbeteg terápiát - fogyasztását Gyuri bácsi már az IR kezdeti szakaszától ajánlja.

Így fogyasszuk a teakeveréket cukorbetegség esetén

Gyuri bácsi felhívja a figyelmet, hogy az orvos által előírt terápiát változatlanul tartsuk be, a gyógyteát pedig kiegészítő kezelésként fogyasszuk. Ha a vércukorértékek jelentősen csökkennének, akkor azt jelezni kell a kezelőorvosnak. Mivel a gyógytea lassítja a szénhidrát-felszívódást, ezért fontos, hogy a teát közvetlenül a főétkezés után fogyasszuk el, amikor a legnagyobb mennyiségű szénhidrát kerül a szervezetbe.

Ajánlott adagja a gyógyszer és a diéta melletti éhomi cukorszint figyelembevételével egyénenként változhat, a megfelelő napi adagot a tájékoztató tartalmazza, illetve dietetikus tanácsadás után beállítható. Epeköves betegeknek, terhes és szoptató anyáknak, 12 éven aluli gyermekeknek nem ajánlott. Szintén nem ajánlott a fogyasztása kumarin tartalmú vérhígítókkal együtt. Ismert mellékhatása nincs.

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.