„Rengeteg nő alig eszik valamit reggel, hogy spóroljon a kalóriákkal” - mondja Colleen Christensen, dietetikus és táplálkozási tanácsadó. Ez azonban nem túl jó taktika, ugyanis a tested később arra késztethet, hogy túledd magad, hogy így pótold a korábban kimaradt kalóriákat.
Egy 2020-as tanulmány megállapította, hogy azok, akik nagy adag reggelit és kevesebb vacsorát ettek, kétszer annyi kalóriát égettek el a nap folyamán, mint azok, akik keveset reggeliztek és többet vacsoráztak.
A reggeli időpontban az egyik legegészségesebb szokás a vízivás. Erre azért van nagy szükség, hogy a hosszú éjszakai alvás után hidratáld a tested. Ez elősegíti az emésztést, segít kitisztítani a méreganyagokat, hozzájárul a teltségérzet kialakulásához, pozitívan befolyásolja az agyműködést, javítja az immunrendszert, és nem utolsó sorban még a bőrt is szebbé teszi.
Nagyon fontos a reggeli fehérjebevitel! Ez nemcsak az izmaink felépítésében játszik fontos szerepet, de jobban el is telít minket, így várhatóan kevesebbet fogunk nassolni a nap folyamán.
Egy 2013-as tanulmány szerint a magas fehérjetartalmú reggeli elfogyasztása csökkentheti a sóvárgással kapcsolatos agyi aktivitást és növelheti a jóllakottsághoz kapcsolódó hormon szintjét. Azok, akik a kísérlet során fehérjetartalmú reggelit ettek, ritkábban falatoztak zsíros ételeket este, mint azok, akik csak gabonát, vagy semmit nem ettek.
A nőknél a napi ajánlott rostfogyasztás 25 gramm. Reggelire érdemes törekedni kb. 8 gramm rost bevitelére, vagyis a napi adag harmadára, hiszen a rostok az emésztés legfőbb támogatói. Egy 2015-ös tanulmány szerint 30 gramm rost fogyasztása naponta elősegítheti a fogyást és a vérnyomást is csökkentheti.
Sajnos sokszor előfordul, hogy a rohanós reggeleken menet közben vagy a gép előtt, sietve fogyasztjuk el a reggelinket, azonban ez a szakértők szerint nem túl ideális. Ahelyett, hogy a dobozból kanalaznád a joghurtot vagy a zacskóból ennéd a szendvicset, rakd ki őket tányérra, és próbálj meg kiélvezni minden falatot! Így könnyebben tudatosíthatod magadban, hogy elégedett vagy, ezzel pedig a túlevést is megakadályozhatod.
„Amikor sietve esszük meg a reggelinket, nem biztos, hogy teljesen elégedettnek érezzük magunkat, mivel nem szánunk elég időt arra, hogy kiélvezzük" - mondja Amanda A. Kostro Miller, dietetikus. Emiatt pedig könnyen előfordulhat, hogy nassolnivalókhoz nyúlunk már ebéd előtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.