A legfinomabb sütőtökkrémleves
Hagymás rostélyos
Csupacsokis brownie
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Epres blondie
Dubarry-csirkemell
Farsangi szalagos fánk
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Kínai szezámmagos csirke
Tojásos nokedli fejes salátával
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Krémes spenótfőzelék
Kijevi csirkemell rizibizivel
Mákos guba
Babgulyás
Vadas marha
Kapros tökfőzelék virslivel
Klasszikus stíriai metélt
Dödölle - az eredeti recept
Érdekességek

Ne dobd ki a cseresznye szárát! Gyógyteát készíthetsz belőle

Beindult a cseresznyeszezon, és a nyár egyik legnépszerűbb gyümölcséből mennyei sütemények készülhetnek. A cseresznyemag gyógyító ereje is közismert, azt viszont már kevesen tudják, hogy a gyümölcs szárát is hasznosíthatjuk. Mutatjuk, mi mindenre jó!

A cseresznye az évszak egyik legkedveltebb gyümölcse, amiből érdemes is minél többet fogyasztani, mert számos pozitív hatása van a szervezetre. A roppanós és zamatos csemege gazdag A- és C-vitaminban, ásványi anyagokban és antioxidánsokban, így fontos szerepe lehet a betegségmegelőzésben. A gyümölcs kitűnő rostforrás, és emésztést serkentő hatása is ismert, bár éppen emiatt kisgyermekek számára csak kis mennyiségű fogyasztása javasolt.

Az édes cseresznyéből ellenállhatatlan desszerteket késztíhetünk, de a sütéskor fel nem használt részeit is érdemes megőrizni.

A ropogós, zamatos cseresznyét sokféleképpen felhasználhatjuk, de a szárát sem érdemes kidobni /Fotó: Shutterstock
A ropogós, zamatos cseresznyét sokféleképpen felhasználhatjuk, de a szárát sem érdemes kidobni /Fotó: Shutterstock

Cseresznyeszárból gyógytea

Kevesen tudják, de a cseresznye szárából gyógyhatású tea készíthető. Az ital remek víz- és vesekőhajtó, nyákoldó, és köptető hatású, emellett ízületi betegségek gyógyítására is alkalmazható. A cseresznyeszárból készített tea tisztítja az ér- és nyirokrendszert, csökkenti a rossz koleszterin szintjét a vérben, és a szív egészségére is jótékonyan hat. A főzet hólyaggyulladásra, ödémára, reumára és köhögésre is használható.

Vízhajtó hatása miatt tisztítókúrák részeként is fogyasztják. A cseresznye szárából készített teát egy héten keresztül, napi egy csészével kell inni, lehetőleg a reggeli órákban.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.