A hűtőszekrény kiválasztásánál érdemes több szempontot is figyelembe venni, melyek közül csak az egyik a termék ára. Fontos például az is, hogy hány főből áll a háztartás, szükségünk van-e fagyasztóra és mekkora hely áll a rendelkezésünkre. A Fanny magazinban összegyűjtötték a legfontosabb szempontokat.
Első lépésként tervezzük meg, hogy hová szeretnénk tenni a hűtőt. Az legyen a fő szempont, hogy közel legyen a konnektor és az ajtaját is gond nélkül ki lehessen nyitni. Fontos, hogy ne csak a tényleges szélességét nézzük a hűtőnek, hanem hátul és oldalt is számoljunk rá plusz 10 centit. Erre a megfelelő szellőzés miatt van szükség.
Nincs pontos szabály arra, hogy mekkora hűtőt kell venni, ezt az igényeink és konyhánk mérete határozza meg. Általában egy négytagú családnak elegendő egy 190-200 literes hűtő és feleekkora fagyasztó. A belső elrendezést is vizsgáljuk meg alaposan, hogy kényelmes-e számunkra. Ha nem vagyunk biztosak benne, akkor válasszunk olyan modellt, aminek a polcai átalakíthatóak, mozgathatóak.
A kombinált hűtőszekrények legnagyobb előnye, hogy kisebb helyet foglalnak, mintha két különálló gép lenne a háztartásban. Négy típus létezik a kombinált fajtából: alul-, vagy felülfagyasztós, egymás melletti (egyik oldal fagyasztó, a másik hűtő) és franciaajtós (alul fagyasztófiók, felül pedig két irányban nyitható hűtő).
A legpraktikusabb az alulfagyasztós, mert így nem kell állandóan hajolgatnunk, ha valamit ki szeretnénk venni a hűtőből. Az egymás melletti és a franciaajtós modern gépek a legpraktikusabbak, de ezeknek az ára általában jóval borsosabb is.
Egy hűtőnél döntő szempont lehet a tisztíthatóság. Ez akkor a legegyszerűbb, ha a polcok kiszedhetőek. Egyes hűtőket a gyártók például ujjlenyomatmentes bevonattal látnak el, hogy ne legyenek foltosak.
Bár valóban drágább, ha speciális funkciókkal ellátott hűtőt veszünk, azonban a későbbiekben mégis spórolhatunk rajta. Például az egyik legnépszerűbb program a „nofrost”, ami megakadályozza, hogy a gép lefagyjon, és le kelljen olvasztani. Szintén hasznos, ha hűtőben több „hűtési zóna” is beállítható, amivel szabályozhatjuk, hogy egyes rekeszekben hány fok legyen.
Nemcsak környezetvédelmi szempontból fontos, hogy milyen besorolási gépet veszünk, hanem a rezsi miatt is. A hűtőket energiatakarékossági szempont szerint A-től G-ig osztályozzák a korábbi „+”-os rendszer helyett. Egyelőre a leghatékonyabbak, azaz az „A” besorolásúak még nem annyira keresettek, mert áruk nagyon magas.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.