Egy egészben lefagyasztott szárnyas egy évig is eláll, darabolva azonban csak 9 hónapig. A darált hús nyersen csupán 2-3 hónapig maradhat a fagyasztóban.Ha szeleteket akarsz fagyasztani, nagyobb adagot is feldolgozhatsz úgy, hogy a szeletek közé fóliát helyezel, így fagyottan is le tudsz emelni annyi darabot, amennyire éppen szükséged van.
A hűtő ajtajában lévő polcok a legmelegebb helyek, ezért ide azok a termékek kerüljenek, amelyek nem igényelnek különösebben alacsony hőmérsékletet. Ilyen például a tojás. Nem szükséges megmosni mielőtt bepakolod, arra viszont mindenképpen ügyelj, hogy ne érintkezzen más élelmiszerekkel. A főtt tojás maximum 1 hétig tárolható hűtőben, függetlenül attól, hogy meghámoztad-e, vagy sem. A nyers és a főtt tojást mindig tartsd elkülönítve. A nyers tojást tartalmazó ételeket és a majonézes saláták maradékát az elkészítésüket követő 24 órán belül el kell fogyasztani!
Ezt is érdemes a hűtő ajtajába pakolni, hogy friss és kenhetően puha maradjon. Ha nem használsz rendszeresen vajat, vágd kisebb darabokra, és az apró kockákat fagyaszd le.
A lágy sajtok egy-két hétig, a kemények három hétig is megőrzik frissességüket. A legjobb, ha folpakba csomagolva vagy légmentesen záródó műanyag dobozban rakod el a hűtő felső polcára. Itt átlagosan 8 fok körüli hőmérséklet uralkodik, ami garantálja, hogy a finomságok aromája megmaradjon.
Gépsonka, szalámi és társaik – a csomagolás felbontásától számított három napon belül javasolt az ilyen termékeket elfogyasztani. Lehetőleg a zöldséges rekesz feletti polcon tárold őket: ez a hűtőszekrényben a „Déli-sark”, természetesen azért emlegetik így, mert itt van a leghidegebb.
A közhiedelemmel ellentétben a kávét nem ajánlott a hűtőben tenni, mivel könnyen átveszi a benti levegő nedvességtartalmát, és így elveszti az aromáját, legyen szó akár őrölt, akár szemes változatról. A kávé tárolására egy légmentesen záródó edény a legalkalmasabb, és tökéletes helye van a szekrényben.
A zöldfűszereket ajánlott aprítva, adagonként lefagyasztani, eltehetjük rúd formában, műanyag zacskóban, vagy a jégkockatartó rekeszeibe tömködve. Később így mindig annyit vehetünk elő, amennyi éppen szükséges.
A hűtőszekrény középső polcán körülbelül 5 fok van, már elég hideg ahhoz, hogy meggátolja a baktériumoknak szaporodását, vagyis itt ideálisak a feltételek a tejtermékek (például a krémsajt, joghurt, túró) számára. Ennél alacsonyabb hőmérsékleten azonban a tejtermékek íze érezhetően megváltozik.
Ha nem megfelelően tárolod a piacon beszerzett friss gyümölcsöket, hamar tönkremennek: megfonnyadnak, elfáradnak, veszítenek vitamintartalmukból. A hűtő alsó részében – ahol körülbelül 10 fok van –, lehetőleg egymástól elválasztva, mosatlanul, a műanyag zacskóból kiszedve ajánlatos elhelyezni őket.
A gyümölcsök általában nagyon jól bírják a fagyasztást. Okosabb tálcán lefagyasztani a megtisztított gyümölcsöket, majd fagyott állapotban tölteni adagonként zacskóba, dobozba, mert így nem sérülnek, és kiengedéskor is egyben maradnak, ami a bogyós gyümölcsök esetében különösen fontos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.